Strzyżenie psa – samodzielnie, czy w specjalnym salonie?

Strzyżenie psa o długich włosach ma funkcję nie tylko estetyczną. Odpowiednio utrzymana sierść ułatwia utrzymanie higieny naszego pupila; musi być ono jednak wykonane prawidłowo. Zbyt krótkie lub nierówne cięcie może zaburzyć regulację cieplną psa i narazić go na problemy skórne i odparzenia. Pies nie poci się na całym ciele, przekonanie o tym, że naszemu pupilowi jest w długim futrze „za gorąco” jest błędne. Jeśli nie mamy doświadczenia w tym temacie, a nie chcemy przypadkowo skrzywdzić naszego czworonożnego przyjaciela, powinniśmy wybrać się do specjalnego salonu. 

Dlaczego warto korzystać z salonów groomerskich?

Opieka nad psem wiąże się z wieloma zabiegami pielęgnacyjnymi. Musimy regularnie kąpać naszego pupila, nie możemy też zapominać o wyczesywaniu sierści. Oba te zabiegi znacznie ułatwia odpowiednie przystrzyżenie. 

Profesjonalny salon groomerski to też gwarancja bezpieczeństwa dla naszego pupila, poprzez fachowe podejście do zwierząt – nasz pies nie będzie się też niepotrzebnie stresował. Jeśli nie mamy pewności co do zasadności strzyżenia lub mamy problemy z zachowaniem naszego czworonoga w trakcie kąpieli, czy czesania możemy też w takim miejscu zasięgnąć bezcennej porady. Zawodowi psi fryzjerzy z pewnością podzielą się cennymi wskazówkami, wyjaśnią nam też, czy powinniśmy w ogóle strzyc naszego pupila, oraz jak często to robić. 

Na stronach internetowych takich jak: https://psifryzjer.littleheroes.pl/ możemy zapoznać się z dokładną ofertą i cennikiem usług groomerskich. Tak samo, jak nie oddajemy naszych włosów w ręce niezwiązanych z fryzjerstwem ludzi, tak samo nie narażajmy naszego psa na amatorszczyznę. Może ona w tym wypadku skutkować nie tylko tragicznym efektem wizualnym, ale także odbić się na jego zdrowiu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy − trzy =