Lajfstajl

Strzyżenie psa – samodzielnie, czy w specjalnym salonie?

Strzyżenie psa – samodzielnie, czy w specjalnym salonie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Strzyżenie psa o długich włosach ma funkcję nie tylko estetyczną. Odpowiednio utrzymana sierść ułatwia utrzymanie higieny naszego pupila; musi być ono jednak wykonane prawidłowo. Zbyt krótkie lub nierówne cięcie może zaburzyć regulację cieplną psa i narazić go na problemy skórne i odparzenia. Pies nie poci się na całym ciele, przekonanie o tym, że naszemu pupilowi jest w długim futrze „za gorąco” jest błędne. Jeśli nie mamy doświadczenia w tym temacie, a nie chcemy przypadkowo skrzywdzić naszego czworonożnego przyjaciela, powinniśmy wybrać się do specjalnego salonu. 

Dlaczego warto korzystać z salonów groomerskich?

Opieka nad psem wiąże się z wieloma zabiegami pielęgnacyjnymi. Musimy regularnie kąpać naszego pupila, nie możemy też zapominać o wyczesywaniu sierści. Oba te zabiegi znacznie ułatwia odpowiednie przystrzyżenie. 

Profesjonalny salon groomerski to też gwarancja bezpieczeństwa dla naszego pupila, poprzez fachowe podejście do zwierząt – nasz pies nie będzie się też niepotrzebnie stresował. Jeśli nie mamy pewności co do zasadności strzyżenia lub mamy problemy z zachowaniem naszego czworonoga w trakcie kąpieli, czy czesania możemy też w takim miejscu zasięgnąć bezcennej porady. Zawodowi psi fryzjerzy z pewnością podzielą się cennymi wskazówkami, wyjaśnią nam też, czy powinniśmy w ogóle strzyc naszego pupila, oraz jak często to robić. 

Na stronach internetowych takich jak: https://psifryzjer.littleheroes.pl/ możemy zapoznać się z dokładną ofertą i cennikiem usług groomerskich. Tak samo, jak nie oddajemy naszych włosów w ręce niezwiązanych z fryzjerstwem ludzi, tak samo nie narażajmy naszego psa na amatorszczyznę. Może ona w tym wypadku skutkować nie tylko tragicznym efektem wizualnym, ale także odbić się na jego zdrowiu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*