Lajfstajl

Czym kierować się przy wyborze czapki?

Czym kierować się przy wyborze czapki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przez jednych uwielbiana, przez innych od dziecka znienawidzona. Tak skrajne emocje wywołuje czapka. Wielu z nas docenia poczucie komfortu i ciepło, jakie ta część garderoby zapewnia zimą, nie zapominając przy tym o jej walorach estetycznych. Niektórym czapka kojarzy się jednak przede wszystkim z przymusem i zniszczoną fryzurą. I ci ostatni dadzą się jednak przekonać do noszenia nakrycia głowy, jeśli tylko zastosują się do tych zasad. Jak zatem wybrać czapkę idealną?

 

Gusta i guściki

Zasada pierwsza to kierowanie się własnym poczuciem smaku. Każdy z nas jest inny, różnimy się wyglądem, stylem życia, charakterem, a także gustem. Ten ostatni zauważalny jest w przypadku odzieży, którą nosimy na co dzień. Nikt z nas nie założy przecież płaszcza czy spodni, które nie odpowiadają jego indywidualnemu stylowi. Nie inaczej jest z czapką. Nic więc dziwnego, że niektórym ta część garderoby nie kojarzy się najlepiej. Być może w dzieciństwie byli zmuszani do noszenia egzemplarzy, które zwyczajnie im się nie podobały. Na szczęście dziś czapki damskie oraz męskie dostępne są w tak wielu opcjach kolorystycznych i fasonach, że każdy model przypadnie do czyjegoś gustu.

 

Nie tylko na zimę

Zasada druga to dopasowanie nakrycia głowy do pory roku. Czapki nie są przecież jedynie zimowym atrybutem. Z powodzeniem możemy je nosić także w pozostałe miesiące. Wraz z nadejściem wiosny temperatura podnosi się, ale zimny wiatr wciąż chłosta naszą twarz. Jest nam zbyt gorąco, gdy nosimy wełnianą czapkę i zbyt zimno bez niej. Rozwiązaniem tego problemu są czapki wiosenne, wykonane z lżejszych, bardziej przewiewnych materiałów.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*