Dom i ogród

Styl prowansalski – cechy charakterystyczne i pomysły na aranżację przestrzeni

Styl prowansalski – cechy charakterystyczne i pomysły na aranżację przestrzeni
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wywodzący się z południowej części Francji styl prowansalski sukcesywnie zyskuje coraz większą popularność w Polsce – i nic dziwnego, gdyż nadaje on jedyny i niepowtarzalny klimat każdemu wnętrzu. Ciepła prostota oraz wiejska sielanka oparta na naturalnym wystroju potrafi, jak mało co, ukoić nerwy i trwale zmienić dom w prywatną świątynię, której każdy tak potrzebuje. Dowiedz się, od czego zacząć.

Więcej niż meble

Styl prowansalski, opierając się na wyrobach z naturalnych materiałów, wyklucza meble robione z popularnej sklejki. Wygląd musi być tradycyjny i przywodzić na myśl rodzinne ciepło oraz francuski krajobraz, przez co i kolory mebli muszą być jasne. Przoduje zdecydowanie kolor biały z wieloma jego odcieniami, wpadając w piaskowy. Ozdoby również powinny być bliskie takim barwom: lawendowy fiolet czy błękit nieba – to one powinny być pierwszymi wyborami kolorów wystroju. Francuzi mieszkający na Prowansji hołdowali zasadzie, że starych mebli się nie wymienia. Twierdzili, że im starsze tym lepsze, dlatego wśród tego wizualnego typu wyposażenia należy się rozglądać. Dobrym przykładem jest sklep https://meble-prowansalskie.pl/kategoria-produktu/meble/rodzaje-mebli/biurka/ oferujący szeroki zakres mebli w stylu prowansalskim.

Nie tylko salon

Chcąc uzyskać niepowtarzalny efekt wystroju domu, warto rozważyć całościowy wystrój w francuskim stylu. Bo nawet meble kuchenne prowansalskie są szeroko dostępne, a także popularne wśród kupujących. Coraz większa moda wpłynęła na ich dostępność na rynku, ale również dodatków do nich – w praktyce nikt nie powinien mieć problemu  z kupnem. Warto jednak pamiętać, że drewniane meble, dodatkowo posiadające już określony wiek, niejednokrotnie wiążą się z większą ceną, jaką przyjdzie za nie zapłacić. Biorąc jednak pod uwagę uzyskane efekty, są tego zdecydowanie warte.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*