Dom i ogród

Tradycyjne siedziska w nowoczesnej odsłonie

Tradycyjne siedziska w nowoczesnej odsłonie
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Od lat standardowym wyposażeniem każdego mieszkania są takie meble jak fotele, sofy oraz pufy. Trudno sobie wyobrazić do bez przynajmniej jednego z takich siedzisk. Nie oznacza to jednak, że zmuszeni jesteśmy do używania klasycznie wyglądających mebli. Dostępne są liczne modele zaprojektowane tak, aby pasowały do nowoczesnych wnętrz. Chodzi mianowicie o używanie nietypowych form, kolorów i wzorów.

Czym charakteryzują się typowe fotele i pufy?

Pufę możemy zazwyczaj poznać po braku podłokietników oraz oparcia. Jest to niewielki mebel, który może posłużyć zarówno jako podnóżek, jak i wygodne siedzisko. W skrajnych przypadkach możliwe jest wykorzystanie niektórych rodzajów jako alternatywy dla małego stolika. Konkretne zastosowanie zależy od szczegółów konstrukcji danego mebla. Do szczególnie popularnych wariantów należą modele na nóżkach. Bez problemów dopasujemy je do wystroju naszego mieszkania. Często używa się ich jako dopełnienia zestawu wypoczynkowego. Ewentualnie mogą zostać wykorzystane jako akcent dekoracyjny w kontrastującym kolorze. W roli podnóżka lepiej mogą sprawdzić się bardziej przysadziste modele pozbawione nóżek. Są to bardziej solidne meble z niską podstawą. Podczas meblowania nowoczesnych mieszkań, duże znacznie ma funkcjonalność wybranych przez nas produktów. Jeżeli chodzi o pufy, dobrym pomysłem jest zakup modeli wyposażonych w specjalne schowki znajdujące się w ich podstawie. Są one szczególnie przydatne w mieszkaniach o małym metrażu, w którym wszelkiego rodzaju skrytki są bardzo potrzebne.

Fotel bez wątpienia jest jednym z najwygodniejszych mebli do siedzenia. Ważne jest, abyśmy dobrali model o odpowiednich wymiarach, dopasowany do naszego wzrostu i wagi. Co więcej, musimy wziąć pod uwagę ilość wolnego miejsca w naszym pokoju i zwrócić uwagę na gabaryty poszczególnych foteli. Musimy zadbać o to, aby mieć wystarczająco dużo siedzisk. Od naszych preferencji zależą takie parametry jak między innymi miękkość siedziska oraz wysokość oparcia. Tradycyjne fotele są zazwyczaj większych rozmiarów ze stosunkowo solidną konstrukcją. Istnieje jednak cecha, która powinna łączyć wszystkie rodzaje foteli. Chodzi mianowicie o właściwe ich wyprofilowanie. Dzięki temu zadbamy o odciążenie naszego kręgosłupa podczas używania tego mebla. W rezultacie możemy w pełni się zrelaksować na takim fotelu.

Jakie siedziska sprawdzą się w nowoczesnym domu?

Ciekawym rozwiązaniem jest wybranie miękkich puf typu worek, na których można się swobodnie wylegiwać. W zależności od ich rozmiarów mogą posłużyć nie tylko do siedzenia, ale również spania. Nietypowa konstrukcja sprawia, że pufa będzie dostosowywała się do kształtu naszego ciała. Wynika to w dużej mierze z miękkiego i sprężystego wypełnienia — zazwyczaj granulatu styropianowego. Ponadto posiadają właściwości termoizolacyjne. Jeśli chcemy dopasować je do aranżacji pokoju, musimy przemyśleć rodzaj materiału, z którego wykonane jest poszycie. Możemy wybrać skórę ekologiczną lub naturalną. Ta pierwsza jest łatwa do czyszczenia, ale w okresie letnim będziemy się do nich przylepiać. Dlatego lepiej zainwestować w skórę naturalną. Wymaga ona jednak właściwej pielęgnacji i jest droższą alternatywą. Zapewni jednak efektywniejszy przepływ powietrza.

Dostępne są również poszycia bawełniane oraz z tkanin syntetycznych. Są one o wiele przyjemniejsze w dotyku. Niestety są także o wiele bardziej podatne na zabrudzenia. Z tego powodu najlepiej kupić worek z możliwością zdejmowania pokrowca. Dzięki temu będziemy mogli czyścić je w miarę bezproblemowo. Rozważając nowoczesne meble do siedzenia, nie możemy zapomnieć o fotelu worku — swoistej hybrydzie łączącej zalety dwóch różnych mebli. W przeciwieństwie do tradycyjnego fotela jest bardzo lekki i możemy go z łatwością przestawiać. Co więcej, dostosowuje się do gabarytów swojego użytkownika. Estetyka tego typ mebla sprawia, że pasują nie tylko do nowoczesnego salonu, ale również pokoju dziecięcego. Jest również o wiele bardziej wygodny od innych alternatywnych produktów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*