Lajfstajl

Trzy znane marki wiecznych piór — co warto o nich wiedzieć?

Trzy znane marki wiecznych piór — co warto o nich wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolekcjonujesz wieczne pióra, a może myślisz o podarowaniu takiego eleganckiego gadżetu bliskiej osobie? W obu przypadkach z pewnością przyda ci się odrobina wiedzy dotycząca znanych producentów ponadczasowych przyrządów do pisania. Sprawdź, na jakie marki zdecydowanie warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań wyjątkowego pióra wiecznego.

Parker

Ta marka jest często jednym z pierwszych skojarzeń z branżą artykułów piśmiennych. Nie jest to jednak dużym zaskoczeniem, ponieważ amerykańska firma Parker swoje pierwsze wieczne pióro opatentowała już w 1889 roku. Założone w 1888 roku przedsiębiorstwo od ponad 100 lat nieprzerwanie zachwyca swoich fanów niezwykłymi kolekcjami. Ponadto wieczne pióra Parker są używane na dworze królowej Elżbiety II, a także były obecne w gabinetach wielu prezydentów z USA.

Montblanc

Niemiecka firma Montblanc zajmuje się produkcją wysokiej jakości wiecznych piór już od 1906 roku. Jej nazwa nawiązuje do najwyższego szczytu w Europie, co znalazło odzwierciedlenie również w logo marki przypominającym ośnieżony czubek masywu. W sklepie online Bazarnik można znaleźć najciekawsze modele, wśród których nie brakuje piór inspirowanych znanymi postaciami ze świata m.in. historii, kina i polityki.

Aurora

Kolekcjoner wiecznych piór na pewno ucieszy się również na widok pióra marki Aurora. Włoska firma działa w branży artykułów piśmiennych od 1919 roku. Jednym z jej najbardziej znanych modeli są wieczne pióra z edycji limitowanej Leonardo da Vinci. Na produktach z tej serii są wygrawerowane teksty i projekty słynnego artysty, którego prace pojawiają się również na drewnianym pudełku do przechowywania pióra.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*