Tech

Zasada działania i zastosowanie zaworów

Zasada działania i zastosowanie zaworów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawory przemysłowe dzielą się na parę kategorii, jednak do ich głównych zadań należą, przede wszystkim: zamykanie i otwieranie danych przepływów w celu jak najbardziej płynnego transportu substancji w instalacji przemysłowej. Po części odpowiadają też za samo sterowanie natężeniem przepływu – jednak w tym wypadku należy zadbać, aby zakupione zawory charakteryzowały się oryginalnym pochodzeniem, a co za tym idzie, większą jakością i wytrzymałością. Pełniąc rolę takiego sterownika narażone są one na duże różnice ciśnień, a zatem, szybko ulegają zużyciu.

Do jednego z popularniejszych rodzajów zaworów należą zawory nierdzewne. Sprawdzą się one, zwłaszcza w przemyśle spożywczym, czy chemicznym, jednak mogą okazać się także dobrym wyborem do instalacji domowych – jeżeli zależy nam na zwiększonej trwałości produktu. Zawory, z racji swojego zastosowania, pracować muszą w ciężkich i zróżnicowanych warunkach, przez co podatne są na korozję, uszkodzenia mechaniczne czy oddziaływanie na nie wysokiego ciśnienia. Zawory nierdzewne charakteryzują się większą wytrzymałością ze względu na użycie najwyższej jakości stali.

Do kolejnego przykładu należą zawory kulowe kołnierzowe. Przedstawiają sobą niezwykle dużą odporność na działanie ciśnienia, dzięki posiadaniu specjalnego kołnierza odpowiedzialnego za solidne połączenie danych instalacji. Oprócz tego, charakteryzują się małą wagą, toteż nie są problematyczne w trakcie ich montażu. Zawory kołnierzowe podzielić można na te ze stali nierdzewnej, węglowej czy mosiądzu – dzięki temu dostosowane zostać mogą do różnych właściwości, jakie posiadają substancje transportowane przez rury przemysłowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*