Tech

Zasady wynajmowania samochodów

Zasady wynajmowania samochodów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przed zbliżającymi się wakacjami warto zastanowić się nad ciekawą alternatywą, jaką jest wynajem samochodu. Jednak, aby podjąć decyzję świadomie i odpowiedzialne musimy znać zasad i reguły, jakie obowiązują przy wynajmowaniu auta.

Podstawowe informacje

Nie każdy może wynająć samochód z wypożyczalni. Ktoś, kto prawo jazdy ma kilka dni, może mieć z tym problemy. Jednak wszystko zależy od danej wypożyczalni, każda z nich ma swój wewnętrzny regulamin. Ważny także jest wiek kierowcy, w niektórych wypożyczalniach młodzi kierowcy mogą wypożyczyć tylko określony typ auta. Aby wypożyczyć auto, musimy okazać dowód tożsamości i oczywiście ważne prawo jazdy. Zawsze musimy także okazać kartę kredytową, a w przypadku aut z górnej półki czasem nawet dwie. W niektórych firmach określana jest kwota kaucji zależna od klasy pojazdu. Auto otrzymujemy zatankowane do pełna i takie też musimy oddać. Musimy także zwrócić auto czyste i w stanie pozwalającym na korzystanie przez kolejnego klienta. Wszelkie mandaty czy szkody wyrządzone wypożyczonym autem pokrywa osoba, która je prowadziła. Czyli możemy zapomnieć o bezkarnej jeździe. Także wszelkie koszty parkingów, opłat autostradowych pokrywa osoba, która auto wypożyczyła i nim się porusza.

Wypadek i co dalej?

Może się zdarzyć, że prowadząc wypożyczone auto będziemy uczestniczyć w wypadku, co w takiej sytuacji? Jeżeli wina leży po stronie innego kierowcy, to sprawa jest prosta. Gorzej, jeżeli to my spowodujemy wypadek lub uszkodzenia auta powstały bez sprawcy, np. w wyniku upadającego drzewa. Wtedy jesteśmy obciążeni dodatkowymi kosztami, jednak istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od takiego zdarzenia. Jego koszt jest różny w zależności od klasy wypożyczonego auta.

Czy warto?

Wypożyczenia auta wydaje się ciekawą alternatywą dla publicznego transportu, podróżujemy z wygodą i musimy tylko pamiętać o zatankowaniu auta przy zwrocie do wypożyczalni. Koszty są stosunkowo niewielkie, a taki sposób podróżowania staje się ciekawą opcją na wakacje. Sprawdź przykładową ofertę: wynajem samochodów Warszawa lotnisko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*