Zdrowe ciało

Czy warto iść do kardiologa przed operacją?

Czy warto iść do kardiologa przed operacją?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość starszych, ale często i młodszych pacjentów przygotowujących się do zabiegów chirurgicznych jest w różnym stopniu obciążona kardiologicznie. Sprawia, to iż konsultacja specjalisty kardiologa jest niezbędna praktycznie przed każdą operacją. Zatem, czy warto skonsultować się z lekarzem zajmującym się chorobami serca przed poddaniem się procedurom chirurgicznym? Czym grożą zaniedbania w tym zakresie?

Kardiolog – specjalista zajmujący się choroba układu sercowo-naczyniowego

Zabiegi chirurgiczne są zawsze obciążone pewnym ryzykiem. Rośnie ono znacznie w przypadku pacjentów obciążonych innymi chorobami. Spośród nich największe ryzyko niosą za sobą schorzenia układu sercowo-naczyniowego. Z tego też względu, wielu chirurgów bezwzględnie wymaga od swoich pacjentów konsultacji kardiologicznej, która wyklucza istnienie kardiologicznych przeciwwskazań do zabiegu. Więcej o samych kardiologach i zakresie oferowanych przez nich usług można przeczytać między innymi na stronie internetowej https://www.cmmedicum.com/kardiolog/.

Oczywiście, wielu pacjentów obciążonych kardiologicznie wymaga zabiegów operacyjnych i niemożliwe jest odroczenie owych inwazyjnych procedur (na przykład pacjenci z ostrymi schorzenia jamy brzusznej takimi, jak ostre zapalenie wyrostka robaczkowego, czy też perforacja przewodu pokarmowego). Z tego też względu, osoby chore na serce i potrzebujące pomocy chirurga powinny być kierowane do ośrodków, które dysponują szerokim, chirurgiczno-kardiologicznym składem lekarskim. Gdzie szukać takich klinik? Na terenie stolicy warto poszukiwać ośrodków, które świadczą usługi w zakresie kardiolog i chirurg Warszawa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*