Dom i ogród

Doniczki – mały, ale przydatny element dekoracyjny domu i ogrodu

Doniczki – mały, ale przydatny element dekoracyjny domu i ogrodu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednymi z niezbędnych elementów w każdym domu i ogrodzie są doniczki. Pełnią one dwie istotne funkcje, a mianowicie służą do uprawy rozmaitych roślin oraz w znacznym stopniu wzbogacają aranżację przestrzeni. Na rynku znajdziemy modele zróżnicowane pod względem materiału wykonania, designu, kształtu, przeznaczenia i zastosowanej technologii. Na https://sklep.zielonafabryka.pl/pl/c/Donice-domowe/287 można kupić wiele ciekawych modeli.

Wersje klasyczne i do zadań specjalnych

Doniczki należy zawsze dobierać z uwzględnieniem wystroju danego wnętrza w domu albo architektury ogrodu. Jeśli chodzi o materiał, to najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzają się konstrukcje z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, ceramiki oraz technorattanu, ponieważ prezentują się wystarczająco atrakcyjnie, a jednocześnie są stosunkowo tanie, wytrzymałe i gwarantują roślinom przyjazne warunki do prawidłowego rozwoju. 

Alternatywę stanowią donice gliniane,(wprowadzają rustykalny klimat i dobrze przepuszczają powietrze do korzeni), metalowe (z blachy ocynkowanej, bardzo odporne na wilgoć), drewniane, a także betonowe. Pamiętajmy o tym, aby stawiać na modele pokryte środkiem impregnującym, który doskonale zabezpiecza je przed mrozem i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. 

W sklepach są ponadto dostępne produkty o konkretnej funkcjonalności. Doskonały przykład to donice samonawadniające, wyposażone w pojemnik z systemem samoistnego nawadniania. Przydają się one w sytuacji, gdy wyjeżdżamy z domu na dłuższy okres czasu, np. na wakacyjny urlop. Na uwagę zasługują też wersje z oświetleniem LED oraz pozwalające roślinie wzrastać do góry nogami.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*