Dom i ogród

Dzięki tym przedmiotom gotowanie będzie szybsze

Dzięki tym przedmiotom gotowanie będzie szybsze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gotowanie jest pracochłonnym zajęciem, na które w codziennym pośpiechu może brakować czasu lub sił. Jeśli chcemy jeść zdrowe posiłki, a od czasu do czasu przygotować słodki deser potrzebna będzie nam pomoc. Na szczęście na rynku jest coraz więcej produktów kuchennych, które sprawią, że przygotowanie smakołyków pójdzie nam lepiej i szybciej.

Tarcie, krojenie, szatkowanie

Podstawą w każdej kuchni jest dobrze naostrzony nóż kuchenny, za pomocą którego szybko posiekasz i pokroisz produkty. Co jednak, jeśli nie czujesz się wprawnie w jego używaniu? W zależności od tego, co potrzebujesz rozdrobnić, możesz skorzystać z takich narzędzi, jak tarka do warzyw, różnego rodzaju szatkownice i krajalnice oraz siekacz do czosnku lub cebuli. Jeśli często gotujesz jajka na twardo do sałatek, z pewnością przyda ci się specjalna krajalnica do jaj z blisko rozmieszczonymi drucikami do robienia doskonałych plasterków. Z jej pomocą będziesz w stanie pokroić w plasterki także grzyby.

Na osłodę

Jeśli jesteś z tych, którzy lubią sobie i innym osłodzić życie zaopatrz się w odpowiednie akcesoria do pieczenia. Szpryca do pączków i ciastek, foremki do wykrawania i stemple do zdobienia ułatwią przygotowanie najpyszniejszych deserów. Również różnego rodzaju miarki sprawią, że szybko odmierzysz odpowiednią ilość mąki, cukru lub innych potrzebnych składników.

Co jeszcze przyspieszy gotowanie?

Do szybkiego i równomiernego usunięcia skórki z owoców i warzyw użyj obieraczki. Wiele z nich ma ostry brzeg na końcu, który pomoże pozbyć się „oczek” z ziemniaków. Z kolei do osuszenia mokrych liści sałaty, czy szpinaku przyda się wirówka do sałaty. Na sam koniec warto wspomnieć o szybkowarze, który znacznie skraca czas gotowania i daje gwarancję, że niczego nie przypalimy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*