Dom i ogród

Jak dodać swojemu ogrodowi odrobiny uroku?

Jak dodać swojemu ogrodowi odrobiny uroku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród, szczególnie taki użytkowy, który jest jednocześnie sadem, warzywnikiem i placem zabaw dla dzieci, potrafi bardzo szybko zapełniać się rozmaitymi przedmiotami, które sprawiają, że wygląda na zagracony i zabałaganiony. W takich warunkach żadne dekoracje nie sprawią, że będzie piękniejszy, a wręcz przeciwnie – mogą jeszcze potęgować wrażenie chaosu. Jak więc ozdobić swój ogród, by był miejscem przyjaznym, harmonijnym i zapraszającym do odpoczynku?

Ozdoby do ogrodu – praktyczne rozwiązania

Współczesne ogrody różnią się nieco od tych staromodnych, babcinych – dzisiaj dużo uwagi poświęcamy na takie czynności jak częste koszenie trawników czy ustawianie odpowiednich dekoracji. Jednak wielu z nas tęskni za tymi urokliwymi ogródkami z dawnych lat, pełnymi kwiatów i owoców. Warto więc zamiast plastikowych dekoracji posadzić kwiaty i kwitnące krzewy, które będą naturalną ozdobą, a przy okazji zwabią do nas motyle i inne pożyteczne owady.

Jeśli uprawiamy własne warzywa albo owoce, możemy pokusić się o wizualne oddzielenie tej części ogrodu na przykład płotkami z wikliny, które znajdziemy na stronie: https://www.wiklinowy-ogrod.pl/plotki-z-wikliny-c-2_4.html. To prosty sposób na większy porządek, a także patent na to, jak ochronić ważne dla nas rośliny przed bawiącymi się dziećmi czy rozbieganymi psami. Na koniec dobrze jest też zadbać o oświetlenie – lampki solarne, świecące kule czy girlandy udekorują strefę wypoczynkową i umilą letnie wieczory spędzone z rodziną czy przyjaciółmi na świeżym powietrzu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*