Biznes i usługi

Jak i kiedy złożyć wniosek egzekucyjny?

Jak i kiedy złożyć wniosek egzekucyjny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odzyskiwanie długu jest procesem długim, ale efektywnym. Czasami jedynym rozwiązaniem jest kontakt z komornikiem w Piasecznie licytacje to kolejnych z takich możliwości. Niestety żadne postępowanie egzekucyjne nie zacznie się z urzędu, co oznacza, że o odzyskanie własnych środków musimy zatroszczyć się samodzielnie. Jak tego dokonać? W tym celu należy złożyć do wybranego komornika wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego. Wtedy może on podjąć właściwe dla siebie środki zaradcze i rozpocząć stosowną procedurę. Jak taki wniosek złożyć? W jakim czasie i co w nim zawrzeć? O tym poniżej.

Aby odzyskać swoje należności

W przypadku, gdy twoje myśli zaprząta tworzenie wyżej wspomnianego wniosku, prawdopodobnie poczyniłeś już jakieś kroki, by odzyskać utracone chwilowo pieniądze. Aby przejść do tego etapu, należy dysponować tytułem egzekucyjnym, który posiada klauzulę wykonalności. Co to oznacza? W prostych słowach – dokument, wydany przez sąd, potwierdza nakaz zapłaty przez dłużnika oraz zezwala na egzekucję długu w świetle polskiego prawa.

Po uzyskaniu tych dwóch elementów, które niestety należy organizować oddzielnie – tzn. na początku wydawany jest tytuł egzekucyjny, czyli wyrok zapłaty, a później otrzymuje się dopiero tytuł wykonawczy – można dopiero złożyć do komornika wniosek o wszczęciu egzekucji długu. Po jakimś czasie, nawet do kilku miesięcy, pojawi się szansa na odzyskanie gotówki (kiedy dłużnik ma środki na spłatę) lub odbywają się licytacje komornicze w Górze Kalwarii czy innym mieście.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*