Biznes i usługi

Czym się charakteryzuje transport drobnicowy i jakie korzyści mogą odnieść klienci korzystający z takiej formy przewozu?

Czym się charakteryzuje transport drobnicowy i jakie korzyści mogą odnieść klienci korzystający z takiej formy przewozu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Transport drobnicowy to rodzaj usługi transportowej, w której ładunek jest konsolidowany, aby mógł być wysłany w jednym ładunku. Oznacza to, że ładunek jest przekazywany z oryginalnego przewoźnika do innego przewoźnika na stacji transferowej lub terminalu. Przewoźnicy drobnicowi mają przewagę nad tradycyjnymi usługami przewozowymi „od drzwi do drzwi”, ponieważ mogą dostarczyć przesyłki znacznie szybciej i z mniejszym kłopotem dla klientów.

Korzyści z transportu drobnicowego

1) Szybszy czas dostawy i niższe koszty wysyłki – Klienci oszczędzają pieniądze, ponieważ nie muszą płacić za wiele ciężarówek, aby przenieść swoje przesyłki z jednej lokalizacji do drugiej. Skraca to również czas dostawy poprzez wyeliminowanie konieczności wielokrotnego zatrzymywania się po drodze.

2) Lepsza logistyka – korzystając z takiej usługi jak transport drobnicowy klienci mają większą kontrolę nad swoimi zapasami, ponieważ płacą tylko za to, co wykorzystują, zamiast płacić za całą dostępną przestrzeń na ciężarówce lub w kontenerze. Korzystają również z lepszej logistyki, ponieważ przedmioty mogą być kierowane bezpośrednio z jednej lokalizacji do drugiej bez konieczności przechodzenia przez kilka pośrednich przystanków przed dotarciem do miejsca przeznaczenia (tzw. „intermodalne”).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*