Zdrowe ciało

Jak możemy zadbać o nasze samopoczucie przy przewlekłym stresie?

Jak możemy zadbać o nasze samopoczucie przy przewlekłym stresie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przewlekły stres jest głównym czynnikiem ryzyka dla słabego zdrowia i przewlekłych chorób. Powoduje on, że nasze ciała znajdują się w stanie „walki lub ucieczki”, co oznacza, że nasz współczulny układ nerwowy jest aktywowany, a nasz przywspółczulny układ nerwowy jest hamowany. To może być korzystne w czasach kryzysu, ale przyczynia się również do stanu chronicznego stresu, który może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Dobrą wiadomością jest to, że są rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc zarządzać poziomem stresu i zmniejszyć negatywny wpływ na organizm. Oto kilka wskazówek, jak dbać o siebie w stresujących czasach:

Grzyby terapeutyczne

Korzyści z grzybów leczniczych są dobrze udokumentowane i istnieje wiele badań pokazujących, że mogą one pomóc w różnych warunkach zdrowotnych. W szczególności badania wykazały, że grzyby lecznicze mogą zmniejszyć wpływ stresu na Twój organizm poprzez obniżenie poziomu kortyzolu. Idealnie sprawują się grzyby w kapsułkach sklep z takimi grzybami jest częstym wyborem w leczeniu stresu.

Medytacja

Medytacja polega na doprowadzeniu świadomości do swojego oddechu i czegokolwiek innego, co pojawia się w ciągu dnia, np. myśli i uczuć. Badania sugerują, że ten rodzaj medytacji może pomóc zmniejszyć objawy lęku i depresji oraz poprawić ogólne samopoczucie.

Joga

Joga pomaga nam zachować elastyczność, siłę i relaks zarówno na macie, jak i poza nią. Pozycje jogi pomagają zrównoważyć przepływ energii w całym ciele, podczas gdy ćwiczenia oddechowe pomagają regulować nasze wzorce oddechowe. Istnieje wiele różnych rodzajów jogi, w tym hatha joga (dla elastyczności), bikram joga (dla ciepła) i yin joga (dla relaksu).

Opieka chiropraktyczna

Chiropraktyka koncentruje się na relacji między strukturą ciała (głównie kręgosłupa) i funkcji. Celem leczenia chiropraktycznego jest poprawa ogólnego stanu zdrowia poprzez zmniejszenie obciążenia układu nerwowego i poprawę postawy, zakresu ruchu i elastyczności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*