Zdrowe ciało

Jak skutecznie walczyć z bezdechem sennym?

Jak skutecznie walczyć z bezdechem sennym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z groźniejszych przypadłości, która zagraża życiu chorego, jest bezdech senny. Dotyka on przede wszystkim mężczyzn walczących z nadwagą oraz przypadłościami typu cukrzyca czy nadciśnienie. Czym charakteryzuje się ta choroba?

Czym jest bezdech senny?

Bezdech senny jest schorzeniem, które charakteryzuje się cyklicznymi przerwami w oddychaniu, które trwają zazwyczaj około 10 sekund. Jak sama nazwa wskazuje, wszystko odbywa się w trakcie snu. Brak odpowiedniej dawki tlenu sprawia, że organizm nie jest dobrze dotleniony, co objawia się porannymi bólami głowy, zmęczeniem, niewyspaniem, rozdrażnieniem.

Czemu ta przypadłość może być zagrożeniem również i dla innych? Bezdech senny jest szczególnie niebezpieczny dla kierowców, którzy po prostu mogą zasnąć w ciągu dnia za kierownicą, co może mieć opłakane skutki.

Jak leczyć?

Leczenie bezdechu sennego powinno być rozpoczęte możliwie jak najszybciej. Dzięki zaawansowanemu sprzętowi, pomoc pacjentowi jest obecnie znacznie łatwiejsza. Szczególnie przydatnym urządzeniem jest tu aparat automatyczny resmed airsense 10 autoset, którego głównym zadaniem jest dostarczenie informacji lekarzowi na temat pacjenta. Polepszeniu ulega również samo oddychanie, co przekłada się bezpośrednio na komfort snu. Zakup takiego urządzenia jest możliwy zarówno w sposób lokalny, jak i przez internet. Warto skorzystać ze strony internetowej https://autocpap.pl/, gdzie można dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych informacji na temat samego sprzętu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*