Dom i ogród

Jak szybko zmienić aranżację pokoju dziecka?

Jak szybko zmienić aranżację pokoju dziecka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokój dziecka jest jego oazą, miejscem do wypoczynku i snu, ale także przestrzenią do rozwijania siebie i swojej wyobraźni poprzez zabawę, harce i swawolę. Dlatego też dziecięce pomieszczenia powinien wyróżniać specyficzny charakter, który możemy mu nadać poprzez odpowiednią aranżację wnętrza pokoju. Jeśli mamy już wyremontowane pomieszczenie nie oznacza to wcale, że jeśli chcemy tchnąć życie w monotonne wnętrze, musimy zabrać się za zrywanie tapet i wymianę mebli. Wystarczą małe, ale przemyślane zmiany dekoracyjne.

Magia ściennych dekoracji

Najbardziej popularne dekoracje na ściany do pokoju dziecięcego to:

– szablony malarskie – ciekawe rozwiązanie, które w szybki sposób pozwoli uzyskać na ścianie oryginalny efekt wizualny. Szablony można wykonać z dzieckiem lub samemu, wystarczy zaopatrzyć się w taśmę malarską, kolorowe kartony, pisaki i nożyczki. W tym wypadku wzory wymyślamy sami, następnie wycinamy je do przyklejenia na ścianę. Mogą być to pojedyncze elementy lub większa konfiguracja; użyjcie wyobraźni.

– naklejki na ścianę – rozwiązanie zdobywające coraz więcej zwolenników wśród rodziców, których przerażają ceny dekoracyjnych tapet dziecięcych. W niedrogi i prosty sposób ściany pokoju naszej pociechy można ożywić poprzez naklejki na ścianę zwierzęta, naklejki z motywami postaci z bajek czy książeczek. Naklejki są dostępne w różnych wielkościach, nadają się zarówno na pomalowaną ścianę bądź jednolitą tapetę. 

– fototapeta – jeśli w pokoju dziecka posiadamy centralną ścianę, która jest pusta, można zaaranżować jej powierzchnię na fototapetę, która optycznie powiększy mały pokoik i pobudzi wyobraźnię dziecka. Wśród różnych wzorów, struktur i kolorów warto wybrać taki fason, który będzie pasował do reszty wnętrza i podkreśli jego walory.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*