Tech

Jak uporządkować narzędzia w warsztacie?

Jak uporządkować narzędzia w warsztacie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób decyduje się na urządzenie w swoim domu lub garażu amatorskiego warsztatu, w którym zajmuje się majsterkowaniem i naprawą domowych sprzętów. W tego typu miejscach problemem okazuje się bardzo często utrzymanie właściwego porządku wśród narzędzi i akcesoriów. Bałagan wpływa na obniżenie wydajności pracy oraz zadowolenia z wykonanych czynności, dlatego warto zaopatrzyć się w stosowne konstrukcje i pojemniki ułatwiające segregację i przechowywanie poszczególnych rzeczy. Są to m.in. metalowe regały oraz specjalne tablice warsztatowe z uchwytami.

Pomysłowe rozwiązania pozwalające okiełznać chaos

Prędzej czy później przychodzi taki moment, kiedy nasz domowy warsztat zaczyna przypominać składowisko śmieci i żelastwa. Można temu jednak w prosty sposób zaradzić, wykorzystując sprawdzone rozwiązania. Po pierwsze, w pomieszczeniu musi się znaleźć regał metalowy, na którym będzie można przechowywać większe sprzęty (pamiętajmy o tym, aby urządzenia elektryczne zawsze trzymać w futerałach dodawanych zazwyczaj przy zakupie) i poustawiać poszczególne skrzynki z drobnymi narzędziami czy akcesoriami.

Po drugie, przyda się nam też stół warsztatowy z kilkoma szufladami, który sprawi, że wszelkie niezbędne rzeczy będziemy mieli zawsze pod ręką. Jest to idealny mebel zwłaszcza do mniejszych pomieszczeń, gdzie liczba narzędzi nie jest zbyt duża. Nad stołem warto też powiesić kilka półek z metalu albo drewna. Alternatywą dla dwóch wymienionych konstrukcji jest szafa z systemem segregacji – najlepiej model zamykany na kluczyk (większe bezpieczeństwo).

Kolejnym sposobem na porządek jest zamontowanie na ścianie tablicy warsztatowej, wyposażonej w haki i uchwyty służące do wieszania młotków, kluczy, śrubokrętów czy miarek. Warto również zaopatrzyć się w specjalny wózek na kółkach, które umożliwiają jego łatwe przesuwanie w dowolną część pomieszczenia. Do przechowywania najdrobniejszych elementów wykorzystajmy natomiast woreczki i pojemniki z plastiku, a także kuwety na śruby, gwoździe, kołki rozporowe czy nakrętki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*