Zdrowe ciało

Jak wygląda laserowa korekcja wzroku i czy warto?

Jak wygląda laserowa korekcja wzroku i czy warto?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Laserowa korekcja wzroku to zabieg wykonywany ambulatoryjnie przez chirurga. Jest ona przeznaczona do korygowania krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu. Jeśli potrzebna Ci jest korekcja wzroku Poznań słynie z dobrych lekarzy i okulistów.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na użyciu lasera do zmiany kształtu rogówki – przezroczystej kopuły w przedniej części oka – tak, aby światło wpadające do oka było prawidłowo ogniskowane na siatkówce, światłoczułej membranie znajdującej się na tylnej ścianie oka. Podczas zabiegu lekarz wprowadzi maleńką sondę laserową do jednego lub więcej oczu. Wiązka laserowa zmienia kształt rogówki, przezroczystej przedniej powierzchni oka, tak aby promienie świetlne skupiały się prawidłowo na siatkówce.

Czy to bezpieczne?

Zabieg trwa około 15 minut na jedno oko i jest praktycznie bezbolesny. Po zabiegu może wystąpić lekki dyskomfort, ale w ciągu dnia lub dwóch pacjent powinien być w stanie powrócić do swoich normalnych zajęć. Czy można go odwrócić? Zabieg jest całkowicie odwracalny. Jeśli pacjenci nie są zadowoleni z efektów, mogą poddać się ponownemu kształtowaniu rogówki za pomocą innego rodzaju zabiegu laserowego lub przyjmować leki zmniejszające wadę refrakcji. Jak długo utrzymują się efekty zabiegu? Efekty zabiegu są trwałe. Jeśli jednak u pacjentów wystąpią znaczne zmiany w widzeniu spowodowane starzeniem się lub urazem, mogą oni wymagać dalszej korekcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*