Biznes i usługi

Jak zabezpieczyć przesyłkę na czas transportu?

Jak zabezpieczyć przesyłkę na czas transportu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polacy masowo wysyłają paczki. Przyczynia się do tego coraz większa ilość firm kurierskich i międzynarodowych przewoźników, którzy oferują szybki i sprawny przewóz paczek, transport paletowy, oraz przesyłki międzynarodowe. Warto jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu paczki, dzięki czemu dotrze ona bezpiecznie do adresata.

Zabezpieczenie paczki

Każda nadawana paczka musi być odpowiednio zabezpieczona – inaczej może nie zostać przyjęta przez firmę przewozową. Paczka powinna znajdować się w kartonie lub jeśli nie pozwalają na to gabaryty, szczelnie owinięta folią. W pudełkach należy stosować wypełniacze, które zapełniają wolne przestrzenie i zabezpieczają przesyłkę przed wstrząsami. Jeżeli wewnątrz kartonu umieszczone są przedmioty kruche, które mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu, nadawca powinien poinformować o tym firmę kurierską. Przesyłka wymaga bowiem specjalnej etykiety, ostrzegającej o konieczności ostrożnego obchodzenia się z paczką.

Przesyłki niestandardowe

Jeżeli przesyłka posiada duże gabaryty lub wystające elementy, uznawana jest za niestandardową. Wówczas kurier może naliczyć dodatkową opłatę za dostarczenie paczki. Często takie wielkogabarytowe przesyłki umieszczane są na paletach drewnianych, które pozwalają na zapakowanie paczek o wadze nawet 1 tony. Palety Lublin cieszą się popularnością – są bowiem dedykowane nie tylko dla przesyłek niestandardowych. Coraz częściej w ten sposób zabezpiecza się dziesiątki czy setki paczek od jednego nadawcy, których pojedyncze wysyłanie byłoby nieopłacalne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*