Dom i ogród

Małe zmiany wystroju salonu – praktyczne ozdoby

Małe zmiany wystroju salonu – praktyczne ozdoby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy większość wolnych chwil w domu. To tutaj odpoczywamy, rozmawiamy z rodziną. Często spełnia on również funkcję jadalni czy pokoju zabaw. Wnętrze to szybko może nam spowszednieć. Aby nieprzerwanie cieszyło nasze oko, warto od czasu do czasu wprowadzić tu kilka kosmetycznych zmian. Oto nasze propozycje praktycznych ozdób, które do salonu wprowadzą powiew świeżości.

Domowa atmosfera

Efektem, który w swoim salonie pragnie osiągnąć każdy z nas, jest ciepła, domowa atmosfera. Jej tworzeniu sprzyjają przede wszystkim żywe kwiaty. Jeżeli opieka nad roślinami sprawia nam przyjemność, wstawmy kilka doniczek właśnie do salonu. Dzięki nim powietrze w pomieszczeniu będzie bogatsze w tlen, a sam salon nabierze koloru i blasku. Rodzinną atmosferę pomogą zbudować również uwiecznione na papierze wspomnienia. W ramach obrazów możemy umieścić własnoręcznie wykonane fotografie. Towarzyszące nam na co dzień zdjęcia z podróży czy oficjalnych uroczystości sprawią, że na naszej twarzy częściej będzie gościł uśmiech.

Pomysłowe dekoracje

Kwiaty oraz zdjęcia to jednak nie wszystko. Niektórych zadowolą bardziej kreatywne ozdoby. Każdy z pewnością zachwyci się skrupulatnie wykonanym sercem 3d, zawieszonym na salonowej ścianie. Równie spektakularny efekt osiągniemy dzięki trójwymiarowym naklejkom lub całym kompozycjom. Zapaleni podróżnicy w swoim salonie mogą wyeksponować drewnianą mapę świata, na której zaznaczać będą kolejne cele swoich wypraw. Mozaikę urozmaicą także przywiezione z wakacji pamiątki oraz pocztówki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*