Dom i ogród

Jaki rodzaj odpływów prysznicowych najlepiej sprawdza się w łazience?

Jaki rodzaj odpływów prysznicowych najlepiej sprawdza się w łazience?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy mówi się o projektowaniu łazienki, wiele mówi się o estetyce, jednak bardzo niewielką uwagę przykłada się do funkcjonalnych rozwiązań, które w przypadku tego pomieszczenia są kluczowe. Dobrze przemyślany i funkcjonalny projekt łazienki sprawi, że będziesz czuć się w niej komfortowo i będzie odpowiadać na wszystkie Twoje potrzeby – a to przecież najważniejsze!

Warto więc pomyśleć o takich rzeczach jak chociażby odpływ prysznicowy, który z pozoru wydaje się prostą kwestią, jednak może mieć duży wpływ na funkcjonalność i bezpieczeństwo Twojej łazienki.

Odpływy prysznicowe mają za zadanie skierować wodę z obszaru prysznica do systemu hydraulicznego, który wyprowadza ją z domu. Dostępnych jest kilka rodzajów odpływów, m.in. srebrny odpływ liniowy, odpływ punktowy i wiele innych. Jeśli zainstalowany jest niewłaściwy typ odpływu prysznicowego, woda może się cofać i powodować liczne uszkodzenia.

Od czego zależy, jaki typ odpływu prysznicowego wybrać do swojej łazienki?

Wybór odpowiedniego typu odpływu prysznicowego do Twojej łazienki będzie zależeć od kilku czynników, takich jak:

  • materiał, z którego wykonana jest podłoga w Twojej łazience,
  • nachylenie podłogi w pomieszczeniu,
  • rodzaj instalacji wodno-kanalizacyjnej w Twoim domu,
  • wielkość kabiny prysznicowej,
  • styl łazienki.

Wszystkie te czynniki musisz wziąć pod uwagę, jeśli chcesz, by Twoja łazienka rzeczywiście była pomieszczeniem dostosowanym do Twoich potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*