Dom i ogród

Klimatyzacja – co warto wiedzieć przed montażem?

Klimatyzacja – co warto wiedzieć przed montażem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór klimatyzacji to trudne zadanie. Producenci oferują wiele modeli klimatyzatorów i rozwiązań. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe cechy urządzenia. Cicha praca jest bardzo istotna, szczególnie kiedy klimatyzacja ma pracować w nocy. Kolejną ważna cechą jest energooszczędność, już prawie wszystkie nowe urządzenia posiadają taką funkcję. Ostatnim punkt to komfort nawiewu, nie może ona wpłynąć na nasze zdrowie. Podczas zakupów warto zaufać specjalistom. To do nich będzie należał profesjonalny montaż klimatyzacji Szczecin jest miastem gdzie bez problemu znajdziemy odpowiednią firmę zajmującą się sprzedażą i serwisem klimatyzatorów.

Rodzaje klimatyzacji

Klimatyzacja schładza lub ogrzewa pomieszczenie, w bardzo komfortowy sposób. W ostatnich latach stała się podstawowym wyposażeniem mieszkań, domków jednorodzinnych, biurach oraz przestrzeni publicznej. Producenci oferują szeroki wybór klimatyzatorów. Możemy wyróżnić następujące rodzaje:

– klimatyzator ścienny- najpopularniejszy model stosowany w domach jednorodzinnych. To tanie i proste rozwiązanie, jednostkę wewnętrzną montuje się na ścianie a zewnętrzną najczęściej na balkonie.

– klimatyzator przypodłogowy- zwany konsolą, montowany na podłodze. Powietrze wydobywa się z górnej części klimatyzacji. Komfortowe rozwiązanie do małych pomieszczeń.

– klimatyzator kasetonowy- montowany w dużych pomieszczeniach np. biura i sklepy. Cechuje się równomiernym nadmuchem, montowany na podwieszanym suficie.

– klimatyzator kanałowy- powietrze rozprowadzane jest kanałami do poszczególnych pomieszczeń z jednego klimatyzatora.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*