Rozrywka i hobby

Jakie napoje piją sportowcy?

Jakie napoje piją sportowcy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W świecie sportu jest mnóstwo napojów do wyboru. Niektóre są przeznaczone do konkretnych sportów, a inne mogą być używane do wielu aktywności. Oto spojrzenie na niektóre z najbardziej popularnych płynów i gdzie pasują do Twojej rutyny treningowej.

Woda

To najprostszy i najbardziej powszechny wybór. Woda jest niezbędna dla każdego sportowca, ponieważ pomaga utrzymać nawodnienie i zapobiega skurczom mięśni podczas sesji treningowych i zawodów. Pomaga również w utracie wagi, ponieważ wypełnia Cię bez dodawania kalorii lub tłuszczu do Twojej diety.

Napoje sportowe

Napoje sportowe składają się z węglowodanów, elektrolitów i innych składników odżywczych, które są tracone, gdy obficie pocisz się podczas ćwiczeń. Są one zaprojektowane tak, aby pomóc w szybkim uzupełnieniu tych substancji, dzięki czemu możesz wrócić do działania wkrótce po zakończeniu ciężkiej sesji treningowej lub zawodów. Napoje sportowe powinny być stosowane wyłącznie podczas treningów trwających dłużej niż godzinę, ponieważ zawierają one cukier, który może powodować rozstrój żołądka, jeśli są przyjmowane przed lub podczas krótszych aktywności.

Napoje energetyczne

Napoje te zawierają kofeinę (lub inne substancje pobudzające) wraz z cukrem lub sztucznymi słodzikami, aby dać Ci zastrzyk energii przed rozpoczęciem treningu lub startem w zawodach takich jak pływanie lub bieg na długich dystansach (np. maraton).

Gdybyś chciał się przyjrzeć napojom, które będą idealne dla osób uprawiających regularnie sport, to warto się przyjrzeć asortymentowi zawartemu na poniższej witrynie sklepu online https://inkospor.pl/napoje-dla-sportowcow.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*