Tech

Jakie rodzaje klimatyzacji są powszechnie stosowane?

Jakie rodzaje klimatyzacji są powszechnie stosowane?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesna klimatyzacja dzieli się na dwa główne typy urządzeń, które pozwalają na poprawę wymiany powietrza w pomieszczeniach oraz właściwe sterowanie temperaturą. Typy te są zależne od budowy klimatyzatorów oraz rozwiązań montażowych, jakie w nich zastosowano. Ze względu na budowę, klimatyzatory dzieli się na urządzenia monoblockowe, typu split i multisplit. Dodatkowy podział ze względu na montaż wyróżnia się natomiast w obrębie tych dwóch ostatnich rodzajów urządzeń.

Najpopularniejszy typ klimatyzacji – to warto wiedzieć

Zdecydowanie najbardziej znanym i najczęściej wykorzystywanym jej rodzajem jest klimatyzacja przemysłowa. Jej główną rolą jest obniżanie temperatury w miejscach, w których z racji na sposób ich wykorzystania i intensywność pracy maszyn oraz ludzi, jest ona bardzo wysoka. Specjalistyczne klimatyzatory przemysłowe montuje się m.in w zakładach produkcyjnych, hutniczych, chłodniczych oraz w całej gamie hal i magazynów, w których podstawą pracą jest przemysł i logistyka. To dzięki systemom klimatyzacyjnym możliwa jest w tych miejscach bezpieczna praca człowieka, ale i większa wydajność działania maszyn.

Klimatyzacja przemysłowa składa się z szeregu urządzeń, które zestawione w jednej instalacji, stanowią kompletny ciąg wspomagający obniżanie temperatury pomieszczeń. Są to zarówno gotowe, jak i projektowane na zamówienie urządzenia split i multisplit. Wśród nich wyróżniamy klimatyzatory przyścienne, przypodłogowe, kasetonowe i kanałowe. Od profesjonalnego ich wykonania i montażu zależy sprawne i efektywne działanie całego systemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*