Wirtualne biuro to stosunkowo nowa usługa, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Dla kogo zostały stworzone wirtualne biura? Jakie korzyści czekają na najemców? Kto powinien je mieć?
Nie każda firma potrzebuje szerokiego zaplecza lokalowego. Wielu z nas pracuje z domu, siedząc przy komputerze. Nie zawsze jednak chcemy by nasz prywatny adres był równocześnie adresem naszej firmy. Takie rozwiązanie bywa ryzykowne szczególnie w przypadku, gdy prowadzenie firmy łączy się z ryzykiem finansowym. Zarejestrowanie firmy we własnym mieszkaniu mogłoby skończyć się zajęciem mieszkania jako majątku firmy w momencie utraty płynności finansowej.
Dlatego powstały wirtualne biura. Są to adresy udostępniane małym i średnim przedsiębiorcom często znajdujące się w prestiżowych lokalizacjach największych polskich miast. Przykład oferty jest dostępny na https://chandonwaller.pl/wirtualne-biuro/. Firma wynajmująca wirtualne biuro może podać ten adres jako miejsce swojej siedziby i choć realnie nie dysponuje lokalem, za niewielką opłatę posiada adres i miejsce do przesyłania korespondencji.
Lista zalet jest bardzo długa. Przede wszystkim unikamy wysokich kosztów związanych z najmem lokalu, w zamian otrzymując adres do korespondencji w prestiżowej lokalizacji. Opłata za udostępnienie wirtualnego biura jest niewspółmiernie niższa. Dodatkowo cała Twoja korespondencja jest przechowywana pod jednym adresem. Istnieje również możliwość skorzystania z usług dodatkowych takich jak skanowanie dokumentów czy zniżki na usługi księgowe.