Dom i ogród

Jakie źródła światła wybrać do domu?

Jakie źródła światła wybrać do domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne wnętrze to nie tylko estetyczne i stylowe meble, wspaniale wykonana podłoga czy starannie dobrane dekoracje, ale również odpowiednie oświetlenie. To ono bowiem ma zasadniczy wpływ na klimat panujący wewnątrz danego pomieszczenia.

Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych źródeł światła, ale warto wybierać te charakteryzujące się energooszczędnością, dużym zakresem barwowym, dobrym kątem świecenia i doskonałą żywotnością. Większość popularnych rozwiązań ma w swojej ofercie hurtownia elektryczna w Bielsku-Białej.

Energooszczędność to priorytet

W sklepach i hurtowniach elektrycznych znajdziemy mnóstwo różnych lamp oraz lampek (wiszących i stojących), kinkietów, paneli i listw, które mogą posłużyć do oświetlenia dowolnego pomieszczenia w domu. Zawsze powinniśmy wybierać modele z żarówkami energooszczędnymi, które pozwalają znacznie obniżyć rachunki za prąd (pobierają nawet pięciokrotnie mniej energii), a na dodatek świecą o wiele dłużej.

Poza tym na rynku znajdziemy tego rodzaju produkty w wielu różnych kształtach – m.in. okrągłe, płaskie, podłużne czy owalne. Lampy energooszczędne są najczęściej wyposażone w żarówki lub diody LED-owe. To właśnie one są przez większość osób wybierane jako główne źródło światła w mieszkaniach prywatnych, biurach, a nawet ogrodach.

Wynika to z faktu, że odznaczają się długowiecznością (nawet 50 000 godzin pracy bez przerwy) oraz wyjątkowo niskim poborem energii. Lampy ledowe, które oferuje m.in. http://www.grodno.pl/hurtownia-elektryczna-warszawa-mokotow.html, stanowią idealne wręcz oświetlenie do salonu i pokoju dziennego, a specjalne listwy z diodami LED nadają się m.in. do łazienki i kuchni, bo pozwalają zastosować oświetlenie miejscowe (np. blatu). W sklepach znajdziemy też żarówki halogenowe, które odznaczają się co prawda gorszymi właściwościami niż wersje ledowe, ale i tak gwarantują dwukrotnie większą żywotność niż tradycyjne żarówki i pobierają 1/3 mniej prądu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*