Zdrowe ciało

Kiedy zalecana jest rehabilitacja?

Kiedy zalecana jest rehabilitacja?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja to program leczenia, który pomaga pacjentom odzyskać sprawność fizyczną. Niektórzy ludzie mogą być w stanie samodzielnie w pełni odzyskać sprawność po urazie lub chorobie, ale inni mogą potrzebować dodatkowego wsparcia, aby odzyskać sprawność i niezależność po chorobie bądź jakimś urazie. Programy rehabilitacyjne mogą się różnić w zależności od rodzaju schorzenia, wieku i innych problemów zdrowotnych.

Rehabilitacja jest zazwyczaj prowadzona w jednym z dwóch miejsc:

Rehabilitacja stacjonarna (szpitalna)

Ta opcja jest odpowiednia dla pacjentów, którzy potrzebują intensywnej rehabilitacji po operacji lub wypadku, lub dla tych, którzy wracają do zdrowia po traumatycznych urazach mózgu lub innych poważnych urazach, które wymagają więcej niż tylko terapii fizycznej. Programy rehabilitacji stacjonarnej są zazwyczaj oparte na zespole, w którym pielęgniarki i terapeuci współpracują z lekarzami i innymi pracownikami służby zdrowia.

Rehabilitacja ambulatoryjna (w klinice)

Opcja ta jest odpowiednia dla pacjentów, którzy potrzebują mniej intensywnej rehabilitacji lub dla tych, którzy wracają do zdrowia po łagodniejszych chorobach. Przychodnie, takie jak https://familymedica.waw.pl/rehabilitacja/, prowadzą zajęcia rehabilitacyjne dostosowując ćwiczenia do potrzeb pacjenta. W przychodni zatrudnieni są specjaliści, którzy szybko pomogą Ci odzyskać pełnie sił. Oprócz ćwiczeń wykonywanych na miejscu, fizjoterapeuta może pokazać Ci ćwiczenia, które będziesz mógł samodzielnie wykonywać w domu, aby szybciej wrócić do sprawności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*