Tech

Kilka słów o oświetleniu awaryjnym i znakach fluorescencyjnych, a także o symbolice oznaczeń

Kilka słów o oświetleniu awaryjnym i znakach fluorescencyjnych, a także o symbolice oznaczeń
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W razie konieczności ewakuacji budynku nie jesteśmy w stanie działać w pełni świadomie, ale możemy je przewidzieć zawczasu. Dlatego tak ważne jest, by przewidzieć każdą ewentualność i być na nią przygotowanym.

Oświetlenie awaryjne, dlaczego jest takie ważne?

Oświetlenie awaryjne jest niezbędne, aby w sytuacji zagrożenia ewakuacja postępowała sprawnie i bez zakłóceń. Warunki ewakuacji powinny być bezpośrednio dostosowane do budynku bądź pomieszczenia, liczby osób, a także konstrukcji. Szczegółowe zarządzenia co do oświetlenia awaryjnego zostały zapisane w przepisach i należy ich przestrzegać. Są one tak ważne, ponieważ pokazują drogę ewakuacji nawet w przypadku awarii oświetlenia podstawowego. Jedną z firm oferujących szeroki zakres produktów oświetlenia awaryjnego jest https://ledkos.pl/.

Czym są znaki fluorescencyjne?

Znaki wydrukowane na materiałach fluorescencyjnych zapewniają długotrwałą fotoluminescencję. Oznacza to, że będą wytwarzać światło pod wpływem nietermicznych czynników. Takim czynnikiem stymulującym fotoluminescencję jest promieniowanie widzialne i ultrafioletowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*