Zdrowe ciało

Nowoczesne zabiegi rehabilitacyjne

Nowoczesne zabiegi rehabilitacyjne
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesna rehabilitacja kojarzy się zazwyczaj  z zabiegami, w których zastosowano najnowocześniejszy sprzęt do leczenia tą metoda, powstały w oparciu o technologie najwyższej generacji. Nic bardziej mylnego. Obecnie najmodniejszy trend polegający na leczeniu w oparciu o ”dary natury” to nie tylko moda, lecz metoda przynosząca bardzo dobre rezultaty.

Medycyna fizykalna, czyli balneologia wykorzystuje surowce pochodzenia naturalnego, jak wody mineralne, czy borowinę albo specyficzny mikroklimat to walki z bólem różnego pochodzenia narządów ruchu. Przewaga tej metody nad innymi jest taka, że w odróżnieniu od leków, nie wywołuje żadnych efektów ubocznych i jest całkowicie bezpieczna dla organizmu. Stosowana wraz z innymi możliwościami leczenia umacnia i przedłuża ich działanie.

Balneologia – czy tylko w walce z bólem?

Omawianą metodą z powodzeniem możemy leczyć nie tylko doraźnie, niwelując ból. Nowoczesna rehabilitacja jest również skuteczne rozwiązanie dla osób cierpiących na chociażby dystonię, które mają nadmierne napięcie mięśniowe i mimowolne ruchy skręcające, a także drżenie dystoniczne. Zastosowanie rehabilitacji wraz z utrwalającą zabiegi balneologią przynosi widoczne rezultaty.

Podobnie można leczyć takie dolegliwości jak ostroga piętowa, kolano skoczka, zwyrodnienia kręgosłupa, a nawet szumy uszne i bóle głowy pochodzące od kręgosłupa. Trzeba jednak pamiętać, że takie zabiegi wymagają cierpliwości i skrupulatności, ponieważ najlepsze rezultaty uzyskamy, poddając się długotrwałej oraz regularnej rehabilitacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*