Biznes i usługi

Leasing pracowników – jakie formalności należy spełnić, aby zatrudnić osoby z Ukrainy?

Leasing pracowników – jakie formalności należy spełnić, aby zatrudnić osoby z Ukrainy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szukanie pracy za granicą to bardzo powszechna metoda stosowana w celu zwiększenia swoich zarobków. To właśnie dlatego w naszym kraju coraz częściej widuje się Ukraińców, którzy mają tutaj zdecydowanie lepsze wynagrodzenia niż w swoim ojczystym kraju. A zatem, jeśli potrzebujemy pracowników, którzy skłonni są przyjąć warunki naszej umowy, zatrudnienie osób z Ukrainy będzie świetnym pomysłem.

Sposoby zatrudnienia obcokrajowców

Praktyka zatrudniania obcokrajowców z czasem zyskuje na popularności i decyduje się na nią coraz więcej zarówno mniejszych, jak i większych przedsiębiorstw. Ale jak się za to w ogóle zabrać?

Jednym z rozwiązań jest zatrudnienie bezpośrednie. W tym przypadku rekrutacja odbywa się najczęściej poprzez zamieszczenie oferty pracy w Internecie. W taki sposób w dość krótkim czasie znajdziemy wykwalifikowanych pracowników, którzy mają już doświadczenie w danej dziedzinie. Trzeba się jednak liczyć z licznymi formalnościami, aby do takiego zatrudnienia doszło. Po pierwsze osoba zatrudniająca musi uzyskać zgodę na zatrudnienie cudzoziemca. Konieczne też będzie przetłumaczenie umowy na konkretny język oraz uzyskanie dokumentu pobytowy pracownika. Cała procedura może wydłużyć się w czasie ze względu na konieczność wydania zgody przez urząd pracy, co czasami bywa bardzo czasochłonne.

Jednak jest prosty sposób, aby uniknąć tych wszystkich formalności i załatwić sprawę dużo sprawniej. Tym rozwiązaniem są firmy leasingowe, które zrobią to wszystko za nas. Jeśli takie rozwiązanie przypadło nam do gustu, koniecznie zajrzyjmy na stronę http://www.laxowork.pl/leasing-pracownikow-z-ukrainy/. Znajdziemy tam ofertę firmy, która specjalizuje się w leasingu pracowników z Ukrainy od dłuższego czasu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*