Lajfstajl

Mało włosów, duży problem – jak sobie z tym radzić?

Mało włosów, duży problem – jak sobie z tym radzić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy z włosami mogą dotknąć każdego. Wypadnie ich najczęściej kojarzy się z naturalnym procesem starzenia, jednak warto pamiętać, że problem ten dotyka również ludzi młodych w przypadku np. choroby. Bez względu na przyczynę, braki w owłosieniu głowy obniżają poczucie pewności siebie danej osoby.

W niektórych przypadkach możliwe jest leczenie przyczyny schorzenia lub stosowanie środków na przywrócenie porostu włosów. W trudniejszych sytuacjach można skorzystać z chirurgicznego przeszczepu włosów. Ale co zrobić, kiedy te rozwiązania są w konkretnym przypadku niewskazane, nieskuteczne lub po prostu dla nas za drogie?

Włosy zastępcze

Peruki i różnego rodzaju podobne nakrycia głowy są rozwiązaniem bezpiecznym, trwałym i przede wszystkim skutecznym. W przypadku całkowitego lub znacznego braku włosów najlepiej sprawdzą się naturalne peruki. Nie odbiegają one wyglądem od prawdziwych włosów, można wybrać ich długość, kolor czy fryzurę. Także w dotyku świetnie imitują prawdziwe włosy. Peruki tworzone są na specjalnym materiale, dzięki czemu dopasowują się do kształtu głowy i stabilnie trzymają się jej, jednocześnie umożliwiając skórze głowy swobodne oddychanie.

Natomiast w przypadku częściowego łysienia, możemy uzupełnić tylko konkretne miejsca, w których brakuje włosów. W tym celu pomogą nam pół peruki – tupety. Możemy skorzystać z gotowych modeli lub wykonać tupet na zamówienie, zrobiony na podstawie odcisku naszej głowy. W jednym i drugim przypadku możliwy jest wybór koloru czy długości włosów.

Wybierając perukę czy tupet warto kierować się ich jakością a nie ceną i kupować je w sklepach, które oferują jedynie certyfikowane produkty. Tylko w ten sposób użytkowanie ich będzie przyjemne i zadowalające. Warto również pamiętać, że w przypadku utraty włosów, wynikających z choroby w wielu przypadkach możemy liczyć na dofinansowanie z NFZ na zakup peruki lub innego nakrycia głowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*