Dom i ogród

Mieszkanie utrzymane w stylu art deco – o czym należy pamiętać, aby stworzyć spójne wnętrze?

Mieszkanie utrzymane w stylu art deco – o czym należy pamiętać, aby stworzyć spójne wnętrze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przez aranżacje w stylu art-deco przemawia elegancja i sentymentalizm zarazem. Jeśli szukasz pomysłów na mieszkanie w stylu art deco, dowiedz się, o czym należy pamiętać, aby stworzyć spójne wnętrze.

Wzornictwo w stylu art deco

W styl art deco przeważają geometryczne formy, które towarzyszą jasnym wnętrzom o stonowanej kolorystyce. Beże, szarość, róż pudrowy, a także biel i czerń pojawiają się także w kontrastujących w zestawieniach. Geometria przejawia się w stylu art deco w prostokątnych kształtach, graniastych formach o ściętych kantach. Zwłaszcza dodatki pełne są takiego wzornictwa. Taki wygląd ma na przykład mozaika w stylu nowojorskim. Meble z kolei wyróżniają się wyokrągleniami.

Meble w stylu art deco

Wielowątkowy kierunek artystyczny art deco do dzisiaj inspiruje i urzeka, głównie ze względu na wysokiej jakości antyki, które podnoszą prestiż mieszkania, a dodatkowo są hołdem dla historii sztuki. W stylu art deco duża uwaga skoncentrowana jest na jakości mebli i dodatków. Liczy się niemal perfekcyjne wykonanie przedmiotu użytkowego. Sofy w stylu art deco to wyszukane meble, podobnie jak cała reszta w salonie, stanowiącym wizytówkę mieszkania. Lepiej wybierz te mniej popularne meble wypoczynkowe wyróżniające się opływowymi kształtami i pikowaniami. W klimacie art deco najlepiej sprawdzą się welur i skóra. Krzesła do jadalni muszą być tapicerowane. Świadczy to nie tylko o wygodzie, ale nawiązuje do wspomnianego prestiżu i elegancji.

Budżet na raz może nie udźwignąć wszystkich wydatków związanych z aranżacją wnętrza art-deco, gdyż wyszukane elementy często nie należą do najtańszych, ale efekt finalny z pewnością zachwyci domowników i gości, którzy odwiedzą tak urządzone mieszkanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*