Rozwój dziecka to etap, na którym kształtuje się wiele cech młodego człowieka, związanych zarówno z fizycznym rozwojem organizmu, jak również psychicznym i intelektualnym dojrzewaniem. Następują wtedy ważne procesy, w trakcie których może dojść do zaburzeń i dysfunkcji. Wiele schorzeń może być spowodowanych wrodzonymi lub genetycznymi wadami, dotycząc np. stóp. Jakie wady stóp są najczęściej zauważane u dzieci? Jakie środki pomagają w korekcji deformacji?
Wiele wad zauważalnych w budowie stopy dziecka może powstać na skutek nieprawidłowego rozwoju, używania złego obuwia czy wykonywania nieprawidłowych ruchów i pozycji nóg. Niektóre z nich to wady wrodzone, z którymi można się uporać zaraz po narodzinach. Do najczęściej spotykanych zaburzeń należy zaliczyć:
Korekcja powyższych wad stopy to proces długotrwały, który należy wspomagać różnymi środkami i narzędziami. Pożądanym jest stosowanie odpowiedniego obuwia ortopedycznego, posiadającego dostosowane wkładki, a także wykorzystywanie butów z obcasem Thomasa w celu podwyższenia ułożenia pięty. Terapia powinna być również uzupełniona o codzienne ćwiczenia oraz stosowanie przyrządów korekcyjnych ułatwiających wykonywanie niektórych zadań.
Odpowiednie obuwie dla swojej pociechy znajdziesz na przykład na https://sklep.zdrowebuciki.pl/buty-ortopedyczne, aczkolwiek znaleźć tam można również ciekawe i sprawdzone rozwiązania profilaktyczne, minimalizujące ryzyko powstania i pogłębiania się deformacji stóp.