Tech

Najlepsze laptopy do domowego użytku

Najlepsze laptopy do domowego użytku
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dziś wiadomo, że jeśli chodzi o sprzęt komputerowy, to laptop laptopowi nierówny. Obecnie oferta sklepów sprzedających sprzęt elektroniczny jest dosyć szeroka, jednak przeglądając poszczególne oferty, zaczynamy zadawać sobie pytanie: którego laptopa kupić lub czy dany sprzęt będzie idealnie nadawał się do domowego użytku? Wybór odpowiedniego sprzętu to nie lada wyzwanie dla każdego z nas a w przypadku laptopa przeznaczonego głównie do użytku w domu zależy nam przede wszystkim na tym, aby wybrać dobry sprzęt w rozsądnej cenie. Przepłacanie tak naprawdę nie ma żadnego sensu, gdyż w przypadku modeli z górnej półki płaci się przede wszystkim za markę i nieco lepsze parametry, jednak za znacznie mniejszą cenę również można nabyć bardzo dobrej jakości sprzęt. Na jakie jednak laptopy warto zwrócić uwagę?

Czołowi producenci notebooków

W przypadku sprzętów przeznaczonych wyłącznie do użytku domowego najlepiej postawić na uniwersalne komputery o przekątnej ekranu wynoszącej 15 cali. Większe modele sprawdzają się bowiem najlepiej w typowo biurowej pracy w korporacjach i małych firmach, dlatego też do odrabiania lekcji, przeglądania stron internetowych w poszukiwaniu informacji, a także do prostych prac domowych 15-calowy laptop nada się idealnie. Warto w szczególności zainteresować się laptopami Asus, Dell i Lenovo, nie zapominając przy tym o dosyć dobrych laptopach marki HP. Przed zakupem sprzętu powinniśmy jednak jasno określić nasze oczekiwania, a także budżet całego przedsięwzięcia, sprawdzając bardzo dokładnie oferty poszczególnych sklepów.

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu laptopa?

Jak zostało wspomniane powyżej, idealnym laptopem do domowego użytku jest 15-calowy komputer, którego waga nie powinna przekraczać 2 kg. Jest to o tyle ważne, gdyż czasem może zdarzyć się sytuacja, iż będziemy musieli gdzieś wyjechać biorąc ze sobą sprzęt a noszenie przysłowiowej „cegły” mija się tak naprawdę z celem i nie jest w ogóle wskazane. W sklepach możemy bez problemu zakupić ultracienkie oraz lekkie notebooki, jednak ich cena często przekracza kilka tysięcy złotych, a o podobnych parametrach komputery można bez problemu znaleźć w znacznie przystępniejszej cenie. Podczas wyboru odpowiedniego laptopa powinniśmy jednak zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych parametrów takich jak podświetlana klawiatura (dzięki niej możliwe jest korzystanie z komputera po zmroku), wytrzymała bateria (sprawdza się idealnie w przypadku przerw w dostawie energii, co zdarza się dosyć często), rodzaj matrycy (lepiej sprawdza się matowa, ponieważ błyszcząca odbija otoczenie i utrudnia korzystanie ze sprzętu w szczególności na dworze), a także jakość obudowy (powinna być solidnie wykonana i odporna na różnego rodzaju uszkodzenia). Kolejną bardzo ważną kwestią jest cena, jaką będziemy gotowi zapłacić za sprzęt i co w zamian otrzymamy.

Laptop do 1500 zł

W tym przedziale cenowym warto z pewnością zainteresować się laptopami marki Lenovo. Większość modeli została wyposażona w 1T dysk, 4 GB pamięcią RAM, a także dosyć przyzwoity procesor o taktowaniu 1,1-2, GHz. Dzięki matowej matrycy korzystanie z laptopa nie powinno sprawić żadnych problemów zwłaszcza wtedy, gdy ze sprzętu będziemy korzystać na dworze lub w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu. Laptopy Lenovo w cenie do 1500 zł idealnie sprawdzają się u osób, które nie mają zbyt dużych oczekiwań, jednak poszukują laptopa, który umożliwi szybkie poruszanie się po internecie. W cenie do 1500 zł można również zakupić dobry sprzęt marki HP o podobnym taktowaniu procesora i identyczną pamięcią RAM, jednak z nieco mniejszym dyskiem. W laptopach HP można liczyć przede wszystkim na dosyć cichą i szybką pracę, a także na wydajną baterię, które bez zasilania działa w miarę długo.

Laptopy do 2500 zł

W takiej kwocie  można dostać bardzo fajny sprzęt zarówno od marki Dell, jak i Asus. Jeśli chodzi o laptopy Dell, to oferują one przede wszystkim matową matrycę LED, 8 GB pamięcią RAM, a także dysk o pojemności 256 GB, jednak w większości przypadków jest to dysk SSD, który działa znacznie szybciej niż starsze dyski w laptopach Lenovo i HP. Komputery mieszczące się w podanej cenie dzięki swoim parametrom idealnie sprawdzają się zarówno do oglądania filmów i słuchania muzyki, jak i do pisania wypracowań oraz robienia drobnych notatek. Komputery o podobnych parametrach oferuje również bardzo znana marka Asus, dlatego też jest w czym wybierać. Świetną propozycją mogą być również laptopy Kiano, które wprawdzie mają tylko 13-cali, jednak dzięki dotykowemu ekranowi sprzęt ten można w prosty sposób zamienić w tablet.

Urządzenia do 3000 zł

Z nieco wyższej półki cenowej warto z pewnością zwrócić uwagę na komputery sprawdzające się idealnie do gier np. notebooki marki Acer a w szczególności na model Aspire Nitro 5. Czym jednak wyróżnia się ten laptop? Przede wszystkim szerokim kątem widzenia, systemem dźwiękowym Dolby Audio, a także podświetlaną na czerwono klawiaturą. Ciekawym modelem może być również notebook Dell Inspiron 3576, który sprawdza się bardzo dobrze zarówno do gier, jak i do pisania różnego rodzaju pism. Komputer ten wyróżnia przede wszystkim bardzo duża wytrzymałość klawiatury, 8 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 256 GB, a także spora odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne z uwagi na bardzo solidną obudowę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*