Budowa

Nieruchomości – na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego domu czy mieszkania?

Nieruchomości – na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego domu czy mieszkania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Własny dom czy mieszkanie jest marzeniem wielu Polaków. Kiedy już możemy zrealizować swoje plany, pozostaje nam dawka ostrożności i wiedzy na temat tego, jak postępować przy zakupie. Mieszkania Szczecin rynek pierwotny mogą być spełnieniem marzeń, o ile tylko będziemy odpowiednio pochodzili do oferty kupna.

Zakup mieszkania lub domu – na co zwracać uwagę?

Zakup nieruchomości to spory wydatek, który niejednokrotnie kosztuje nas całe oszczędności. Ostateczna decyzja musi być więc dokładnie przemyślana. Przed zakupem przynajmniej raz obejrzyjmy dom lub mieszkanie, najlepiej w asyście specjalisty budowlanego. Wówczas ukryte wady czy problemy nieruchomości wyjdą na światło dzienne, a my sami nie damy się oszukać. Warto również stworzyć umowę z prawnikiem, który będzie chronił interesy kupującego. Podczas zakupu mieszkania lub domu ważne są nieco bardziej „przyziemne” aspekty – lokalizacja lokum, odległość od szkoły, dojazd komunikacją miejską. Zwracając uwagę na tego rodzaju udogodnienia można znaleźć ciekawe propozycje sprzedaży różnego rodzaju nieruchomości na stronie https://elite.nieruchomosci.pl/domy/sprzedaz.

Księgi wieczyste

Najważniejszą sprawą o której nie możemy zapomnieć, jest sprawdzenie ksiąg wieczystych oraz tego, czy hipoteki nieruchomości nie obciążają długi. Wszelkie zaległości są bowiem powiązane nie z właścicielem, a z nieruchomością. Nie można więc liczyć na to, że hipoteka obciążona długami zniknie, kiedy kupimy nieruchomość. Nie wierzymy również właścicielowi nieruchomości jedynie na słowo i zawsze sprawdzamy wpisy w księgach wieczystych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*