Biznes i usługi

O jakich kwestiach warto pomyśleć, zanim się wybierze na zagraniczne wakacje?

O jakich kwestiach warto pomyśleć, zanim się wybierze na zagraniczne wakacje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda podróż wymaga odpowiedniego przygotowania, nie zależnie czy przemieszczamy się w celach służbowych, czy rekreacyjnie. Zawsze warto zadbać o zabukowanie biletów powrotnych przed wylotem, sprawdzenie kursu walut lub wymianę gotówki czy zarezerwowanie pobytu w hotelu. Oprócz takich oczywistych spraw, jeśli wybieramy się na wakacje, musimy też przynajmniej ramowo zaplanować ich przebieg.

Jeśli chcemy odwiedzić kilka miejsc w danym kraju, musimy zorientować się w funkcjonowaniu komunikacji publicznej, przewozów kolejowych czy wypożyczalni samochodów. Przy tej ostatniej opcji lub podróży samochodem często będziemy musieli też wyrobić sobie międzynarodowe prawo jazdy i zapoznać się z różnicami w przepisach ruchu drogowego. Jeśli nasz kraj docelowy nie znajduje się w strefie Schengen, będziemy też zmuszeni wyrobić paszport i odpowiednio wcześnie przejść przez proces uzyskania wizy. Nie zapominajmy też o ubezpieczeniu.

Ubezpieczenie podróży zagranicznych 

Każda osoba wyjeżdżająca za granicę, nawet na krótkie wakacje, powinna wykupić ubezpieczenie turystyczne Niemcy, Czechy czy Słowacja, choć są krajami sąsiednimi i jednocześnie członkami Unii Europejskiej, najczęściej nie są obejmowane przez polisy, z których już korzystamy. W ofertach firm ubezpieczeniowych znajdziemy masę różnych ofert. Żeby wybrać odpowiednie, musimy ustalić to, na czym szczególnie nam zależy. Absolutną podstawą jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczenie zdrowotne. To pierwsze pozwoli uzyskać odszkodowanie, jeśli wydarzy się coś, co spowoduje uszczerbek na naszym zdrowiu. Zdrowotne jest zwyczajnie praktyczne, jeśli przykładowo nabawimy się w trakcie wakacji kontuzji lub zachorujemy, nie będziemy zmuszeni płacić za wizytę w lokalnym szpitalu. Można też wykupić przeróżne opcje dodatkowe i całkowicie dostosować polisę do swoich potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*