Lajfstajl

Pies alergik – jak rozpoznać alergię pokarmową u czworonoga?

Pies alergik – jak rozpoznać alergię pokarmową u czworonoga?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Alergia pokarmowa to reakcja obronna organizmu na składniki występujące w pokarmie. Powoduje niepożądane objawy. U psów najczęściej możemy zaobserwować problemy skórne lub żołądkowe

Jak rozpoznać przyczynę alergii pokarmowej?

Podobnie jak u ludzi, nie jest to prosta sprawa. Najlepszym testem będzie zastosowanie diety eliminacyjnej. Często reakcję alergiczną wywołuje mleko, kurczak, zboża oraz jajka. Potencjalnym alergenem może być praktycznie każdy rodzaj pokarmu. Warto jednak rozpocząć poszukiwania od tych najbardziej powszechnych. Eliminujemy tylko jeden składnik z diety naszego czworonoga i uważnie obserwujemy reakcję jego organizmu. Dobrze prowadzić skrupulatne notatki. Każdego dnia zapisywać, co zostało zjedzone i jaki jest stan zdrowia. Takie monitorowanie przez dłuższy czas (5 – 8 tygodni) jest bardzo skutecznym, choć pracochłonnym sposobem. Jeśli podczas stosowania diety, stan zdrowia naszego czworonoga uległ poprawie, to czas na przeprowadzenie prowokacji. To znaczy, że należy ponownie wprowadzić odstawiony potencjalny alergen i obserwować reakcję organizmu. Wystąpienie dolegliwości skórnych czy żołądkowych może świadczyć o tym, że znaleźliśmy potencjalnego winowajcę problemów.

Dieta dla alergika

Niektórzy decydują się na samodzielne przygotowywanie posiłków dla swojego pupila. Jest to jednak trudne zadanie, ponieważ ciężko zadbać o dobrze zbilansowaną dietę. Dlatego dużo wygodniejszym i bezpieczniejszym sposobem jest skorzystanie z dedykowanych karm które dostępne są na stronie https://exclusion.pl/. Mamy wtedy pewność, że nasz podopieczny otrzyma dobrze skomponowaną i zdrową karmę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*