Lajfstajl

Podstawowe wyposażenie do pielęgnacji psa

Podstawowe wyposażenie do pielęgnacji psa
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Będziesz musiał wybrać odpowiedni sprzęt do groomingu dla swojego psa. Istnieje wiele różnych opcji i może być mylące, aby dowiedzieć się, które z nich są potrzebne i ile kosztują. Oto lista podstawowych przyborów groomerskich:

Dobra szczotka

Szczotka o szerokich zębach i gumowym zakończeniu jest najlepsza do usuwania martwych włosów i brudu z sierści psa. Taka szczotka, jak np. ze sklepu https://www.aquaelzoo.pl/4-szczotki-dla-psa przyda Ci się również przeciw pchłom, aby pozbyć się luźnej sierści, która może zmatowieć, jeśli pozostanie bez opieki.

Grzebień

Szczotka z włosiem jest przydatna do wyczesywania kołtunów i mat u ras długowłosych. Możesz również użyć grzebienia o szerokich zębach do rozczesania włosów na głowie psa, aby lepiej widzieć jego uszy podczas czyszczenia.

Obcinacze do paznokci

Obcinacze do paznokci i proszek lub ołówek do zatamowania krwawienia w przypadku cięcia zbyt blisko szybki (gdzie znajdują się naczynia krwionośne). Jeśli nie masz pod ręką proszku styptycznego lub ołówka, możesz również użyć skrobi kukurydzianej lub mąki jako alternatywy.

Szampon i odżywka

Szampon i odżywka stworzone dla psów (lub mydło i woda). Szampony stworzone specjalnie dla psów są zazwyczaj łagodniejsze niż te stworzone dla ludzi, ponieważ istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że spowodują podrażnienie skóry lub reakcje alergiczne u psów o wrażliwej skórze. Możesz również użyć wody z mydłem do oczyszczenia sierści psa – upewnij się tylko, że woda nie jest zbyt gorąca podczas polewania grzbietu, ponieważ może to spowodować oparzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*