Lajfstajl

Podstawy trekkingu

Podstawy trekkingu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piesze wycieczki cieszą się coraz większą popularnością. Na własnych nogach zdobywamy nie tylko górskie szlaki: trekking to aktywność, która nie ma ograniczeń co do miejsca, choć kojarzona jest silnie z masywami górskimi i wymagającymi, długodystansowymi trasami, gdzie o powodzeniu wycieczki decyduje nie tylko kondycja fizyczna, ale i ubiór. Decydując się na ten rodzaj aktywności należy pamiętać o dopasowaniu odpowiedniego ubioru: na szlaku z pewnością przyda się wodoodporna i wiatroszczelna kurtka, odzież z przewiewnej tkaniny zapewniająca nam izolację, ale i przepływ powietrza, czy akcesoria w postaci kijów trekkingowych, zapewniających utrzymanie równowagi na trudnym terenie. Niezbędny jest także zakup dobrego obuwia do pieszych wycieczek. 

Jakie kryteria muszą spełnić dobre buty do trekkingu?

Wyruszenie na górski szlak, lub w długą, wyczerpującą trasę wymaga odpowiedniego przygotowania. Kupno dobrych butów to absolutna podstawa-trampki, sandały i codzienne obuwie nie sprawdzą się na trudnym podłożu, w dodatku mogą spowodować dolegliwości ze strony stóp-odciski, otarcia, ból. Codzienne obuwie nie jest także przystosowane do warunków panujących na szlakach i pieszych trasach wycieczkowych: błoto, śliskie kamienie, momentami wysoka trawa, obecność zwierząt.

Do aktywności trekkingowej warto dobrać odpowiedni rodzaj butów. Co cechuje buty trekkingowe? Podeszwa zapewniająca dobrą przyczepność, odpowiednie osłonięcie kostki chroniące ją przed zwichnięciem i gwarantujące prawidłową stabilizację stopy. Warto sięgać po obuwie zapewniające wentylację, dzięki któremu nawet po całodniowym piechurowaniu nie będziemy odczuwali dyskomfortu. Obuwie na piesze wycieczki powinno być co najmniej pół rozmiaru większe, z myślą o wygodzie i zmiennych warunkach, w trakcie których konieczne będzie założenie np. grubych skarpet. Przed wyruszeniem na szlak buty warto kilkukrotnie rozchodzić. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*