Zdrowe ciało

Poza planszą z literami – parę słów o współczesnych badaniach wzroku

Poza planszą z literami – parę słów o współczesnych badaniach wzroku

cottonbro/pexels.com

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większości z nas badania stomatologiczne lub okulistyczne nie kojarzą się zbyt dobrze. Jest to przede wszystkim kwestia wspomnień z dawnych czasów, kiedy to w gabinetach okulistycznych królowały tablice z literami, a dentyści stosowali bolesne i inwazyjne metody, z których najgorsze było wyrwanie zęba bez znieczulenia. Na szczęście czasy się zmieniły. Współcześnie dba się o komfort pacjenta, a badania są nie tylko nieinwazyjne, ale także bezbolesne.

Obecnie w gabinetach okulistycznych stosuje się nowoczesne metody badań, które dzięki najnowszej technologii są skuteczne i nie narażają pacjenta na dyskomfort. Badanie wzroku w Szczecinie czy w jakimkolwiek innym mieście polega zwykle na mierzeniu ciśnienia wewnątrz oka, badaniu ostrości wzroku czy całej gałki ocznej. Przeprowadza się je za pomocą takich urządzeń, jak lampa szczelinowa czy tonometr aplanacyjny.

Czy wciąż trzeba bać się dentysty?

Współcześnie strach przed stomatologiem może być spokojnie uznany za relikt przeszłości. Wpływa na to nie tylko znieczulenie, które już niemal we wszystkich gabinetach jest dostępne na życzenie pacjenta. Przede wszystkim leczenie i diagnostyka chorób zębów odbywa się za pomocą mniej inwazyjnych i niebywale skutecznych metod. Dobrym przykładem są badania RTG, które nie wymagają od pacjenta w zasadzie żadnej aktywności. Rentgen stomatologiczny Szczecin to miasto, gdzie możemy liczyć na na szybką i bezbolesną diagnostykę takich schorzeń, jak próchnica, paradontoza czy wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i wybicia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*