Zdrowe ciało

Rehabilitacja – co warto wiedzieć?

Rehabilitacja – co warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja to proces, który pomaga osobie odzyskać zdrowie po urazie lub chorobie. Rehabilitacja może odbywać się w różnych miejscach, takich jak szpitale, kliniki i prywatne gabinety.

Może być również wykonana w domu z pomocą członków rodziny i przyjaciół.

Rehabilitacja może obejmować:

Fizykoterapia 

Fizykoterapeuci pomagają ludziom odzyskać siłę i mobilność po urazie lub operacji, stosując ćwiczenia, ciepło (ultradźwięki) i zimno (krioterapia). Fizykoterapeuta może również pomóc ludziom nauczyć się, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń takich jak aparaty ortopedyczne lub kule.

Terapia zajęciowa 

Terapeuci zajęciowi pracują z ludźmi, którzy mają problemy z wykonywaniem codziennych zadań z powodu choroby lub niepełnosprawności. Terapeuci zajęciowi uczą zdrowych sposobów wykonywania codziennych czynności i doradzają, jak ułatwić sobie życie. Mogą również pomóc w opracowaniu strategii radzenia sobie z bólem, zmęczeniem lub stresem związanym z chorobą, tak aby nie przeszkadzały one w wykonywaniu codziennych czynności.

Patologia mowy 

Patolodzy mowy pracują z osobami, które mają trudności z wyraźnym mówieniem z powodu osłabienia mięśni kontrolujących mowę, w tym problemów z połykaniem spowodowanych udarem lub urazem mózgu. Pracują oni również z osobami, które mają problemy ze słuchem z powodu uszkodzenia nerwów spowodowanego udarem lub urazem mózgu.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z rehabilitacji, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://rehasanka.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*