Dom i ogród

Schody na piętro – lepsze klasyczne czy finezyjne?

Schody na piętro – lepsze klasyczne czy finezyjne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Schody prowadzące na piętro pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale przede wszystkim są także dekoracją wnętrza. Wybierając odpowiedni model trzeba właściwie przemyśleć swój wybór, aby pasowały one co całej aranżacji i tworzyły z nią spójną, uzupełniającą się całość. Na rynku dostępnych jest wiele modeli schodów pasujących do klasycznych, jak i nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.

Jak wybrać schody o domu?

Do wnętrza urządzonego w klasycznym stylu najlepiej sprawdzą się schody o tradycyjnym wyglądzie. Najczęściej są one wykonane z drewna, które tworzy przytulny klimat. Ich budowa jest zazwyczaj bardzo prosta i nieskomplikowana. Stopnie są stabilne i dostatecznie szerokie, aby zapewnić wygodne i bezpieczne ich użytkowanie. Zamontowane balustrady dodatkowo zabezpieczają przed upadkiem z wysokości. Osoby ceniące sobie klasykę mogą wybierać w szerokim asortymencie schodach drewnianych prostych wykonanych z różnego rodzaju drewna.

Do eleganckiego stylu glamour będą pasowały także te wykonane z granitu lub marmuru. Ich stylowy wygląd z pewnością zachwyci wszystkich odwiedzających nas gości. Do wnętrz nowoczesnych, urządzonych w bardziej fantazyjnym stylu idealnie sprawdzą się schody o nietypowych kształtach i wykonane z ciekawych materiałów. Coraz większą popularnością cieszą się te w stylu industrialnym. Są bardzo intrygujące i dość surowe. Dodają wnętrzu nietuzinkowego charakteru. W niewielkich pomieszczeniach świetnie sprawdzą się schody spiralne, które zajmują mało miejsca. Mogą być one wykonane z drewna lub stali.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*