Dom i ogród

Sposoby montażu rolet wewnętrznych

Sposoby montażu rolet wewnętrznych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety, to w ostatnich latach bardzo popularny sposób na dekoracje okien w naszym domu. Oprócz tego chronią nas przed nadmiernym światłem słonecznym oraz zapewniają prywatność. Ich użytkowanie jest bardzo proste i komfortowe, a funkcjonalność sprawia, że tradycyjne zasłony okienne zostały już dawno przez nie wyparte. Montaż takich rolet może wyglądać różnie, ale nawet najbardziej skomplikowany rodzaj ich montażu nie jest wymagający. Jak zatem montuje się takie rolety?

Rolety mogą być mocowane zarówno na suficie, jak i na ścianie, a także bezpośrednio na ramie okna z użyciem specjalnych prowadnic i kaset, choć nie zawsze są one konieczne. Każdy kto chce posiadać w domu rolety, może więc wybrać sposób montażu taki, jaki będzie mu najbardziej odpowiadał. Trzeba tu także wspomnieć o podziale montażu na inwazyjny i nieinwazyjny.

Pierwszy z nich oznacza, że aby zainstalować roletę konieczne jest wiercenie otworów w ścianie, suficie, bądź ramię okiennej w zależności do tego gdzie będzie montowana. Drugi zaś, nie wymaga wiercenia, a roleta jest przyklejana oraz montowana na specjalnych uchwytach. Warto także pamiętać o tym, że to w jaki sposób będziemy nocować roletę, zależy również od rodzaju jej samej. Przykładowo w przypadku rolet rzymskich będzie to przykręcanie uchwytów listwy do ściany, sufitu albo ramy okna. Zaś rolety dzień i nic mogą być montowane zarówno poprzez przykręcenie uchwytów rolki do ściany lub sufitu, jak i w prowadnicach zamocowanych równolegle wzdłuż jej bocznych, wewnętrznych krawędzi.

Montaż rolet to ważny element ich późniejszego funkcjonowania, dlatego warto pamiętać o dobraniu właściwego jego sposobu dla rolet na naszych oknach.

Jeśli interesują Ciebie rolety dzień noc w prowadnicach, sprawdź ofertę sklepu internetowego z roletami – Rolety24.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*