Zdrowe ciało

W jaki sposób zadbać o swoje zdrowie?

W jaki sposób zadbać o swoje zdrowie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najnowsza piramida zdrowego żywienia pochodzi z 2016 r. Została opracowana w Instytucie Żywności i Żywienia przez zespół uznanych autorytetów z dziedziny dietetyki. Posiada pewną cechę charakterystyczną. Mianowicie u jej podstawy, jako najważniejszy składnik zdrowej diety znajduje się… aktywność fizyczna. Naukowcy i lekarze zgodnie stwierdzili, że to właśnie ruch jest podstawą zdrowia każdego człowieka. 

Jak poruszać się w sposób prawidłowy?

Wystarczy oczywiście wybrać się codziennie na półgodzinny spacer, aby zachować względnie dobre krążenie i zdrowe stawy. To jednak minimum. Znaczenie lepiej jest zacząć uprawiać konkretną aktywność na serio. Przy tym jej rodzaj oraz natężenie powinny być zindywidualizowane. Jeśli chodzi o trening osobisty Poznań daje niemal nieograniczone możliwości znalezienia dobrego trenera personalnego. Warto od razu zwrócić się po poradę do któregoś z nich. Tylko bowiem doświadczony profesjonalista jest w stanie zaplanować optymalne ćwiczenia. Dostosowane do konkretnych potrzeb i stanu kondycji.

Jak uniknąć kontuzji?

Niektórzy chcą schudnąć, inni wyrzeźbić sylwetkę, jeszcze inni wzmocnić kręgosłup. Narzucenie sobie reżimu treningowego na własną rękę może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Przed każdą sesją potrzebna jest rozgrzewka. Poszczególne ćwiczenia należy wykonywać w sposób prawidłowy, tak aby nie narazić się na bolesne urazy. Po treningu zaś trzeba się rozciągać. Wiele osób nie ma o tym pojęcia. Powinny więc od razu zainteresować się treningiem osobistym w Poznaniu, aby ćwiczyć w sposób bezpieczny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*