Budowa

W jakim celu są tworzone pompy głębinowe?

W jakim celu są tworzone pompy głębinowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pompy głębinowe, zwane też ciśnieniowymi lub wirowymi świetnie się sprawdzają w sytuacjach, gdy trzeba przetransportować wodę z dużej głębokości na powierzchnię. Są one wykorzystywane nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również w wielu gałęziach przemysłu. Ich kształt może przybrać formę monoblokową lub śrubową, a na rynku mamy szeroki wybór tych urządzeń https://kmp-pol.pl/pompy/pompy-glebinowe/ w różnych wielkościach uzależnionych parametrami średnicy.

Szerokie zastosowanie

Pompy ciśnieniowe są stosowane przede wszystkim do wydobywania wody ze studni głębinowych oraz wolnostojących zbiorników. Poza tym wykorzystuje się je w przemyśle naftowym do wypompowywania ropy. Natomiast w przemyśle kopalnym za ich pomocą odwadnia się podziemne korytarze. Gdzie jeszcze mają zastosowanie pompy głębinowe? W rolnictwie oraz sieciach wodno-kanalizacyjnych. Za ich pomocą wydobywa się wody termalne i mineralne, a nawet pompuje się wodę morską.

Jak działa pompa głębinowa?

Praca tych pomp może odbywać się zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej. Jej działanie następuje tylko wtedy, gdy ma miejsce pobór wody. Głównym elementem tego urządzenia jest wirnik, który tworzy różnicę ciśnień we wnętrzu i zmusza ciecz do przemieszczania się. Sam wirnik jest uruchamiany za pomocą silnika elektrycznego, schładzanego przepływającą cieczą. Nowoczesne pompy są wyposażone w czujniki poziomu wody, a także bezpieczniki chroniące maszynerię przed przegrzaniem lub zniszczeniem. Są to więc urządzenia o wysokim poziomie bezawaryjności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*