Rozrywka i hobby

W jakim wieku zacząć uczyć dziecko jazdy na rowerze?

W jakim wieku zacząć uczyć dziecko jazdy na rowerze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda na rowerze to umiejętność, która raz nabyta pozostaje z nami do końca życia. Pierwsza lekcja jest dla każdego dziecka oraz rodzica niesamowitym przeżyciem, które przysparza wielu ogromnych emocji. Trzeba pamiętać jednak, że u jednych dzieci nauka będzie szła zdecydowanie szybciej, a inne będą potrzebowały więcej czasu na to, aby przyswoić sobie tę umiejętność. Wielu rodziców zastanawia się także, w jakim wieku najlepiej jest rozpocząć naukę jazdy na rowerze.

Jak wspierać dziecko podczas nauki jazdy na rowerze?

Swoją pociechę warto oswajać z rowerem już w wieku 2-3 lat. Na początek trzeba wybrać model biegowy, na którym dziecko będzie mogło utrzymać bez problemu równowagę. Jest on jednocześnie bezpieczny, ponieważ jazda na nim nie grozi upadkiem przy dużej prędkości. Dzięki niemu dziecko będzie mogło oswoić się z prawidłowym trzymaniem kierownicy oraz koordynowaniem ruchów rąk oraz nóg.

Jeśli dziecko boi się jazdy na dworze warto najpierw pozwolić mu wykonać pierwsze jazdy w domu np. na miękkim dywanie. Gdy dziecko oswoi się już z rowerkiem biegowym warto jak najszybciej przesiąść się na model trójkołowy. Na początku warto podtrzymywać siodełko, na którym siedzi dziecko, aby czuło się pewniej. Kolejnym krokiem jest już normalny rower bez bocznych kółek. Trzeba pamiętać, aby do momentu aż dziecko samodzielnie będzie potrafiło utrzymać na nim równowagę asekurować je. Poszukując rowerów dziecięcych warto zapoznać się z bogatą ofertą, która dostępna jest na stronie https://polskie-rowery.pl/sklep/kategorie/rowery-dzieci%C4%99ce_id=21.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*