Lajfstajl

Wyprawka dla noworodka – co należy kupić?

Wyprawka dla noworodka – co należy kupić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oczekiwanie na przyjście na świat dziecka może być okresem nieco niepokojącym zwłaszcza dla niedoświadczonych mam. Przygotowanie odpowiednich materiałów na okres poporodowy jest obowiązkowe ze względu na komfort psychiczny kobiety oraz lepsze skupienie się na dziecku. Wyprawka powinna obejmować podstawowe wyposażenie konieczne do przygotowania dziecka do transportu ze szpitala oraz wykonania przy nim podstawowych czynności pielęgnacyjnych. Co zatem powinna zawierać? 

Podstawowe produkty higieniczne 

Podstawowymi elementami wyprawki są produkty przeznaczone do higieny. Konieczne będą tutaj pieluchy w odpowiednim rozmiarze oraz chusteczki nawilżane dla dzieci. Podczas przewijania bardzo przydatny może okazać się również krem na odparzenia. Ważne, aby wszystkie stosowane produkty były hipoalergiczne i przeznaczone dla najmłodszych. 

Podstawowe ubranka 

Jako wyprawkę dla noworodka należy przygotować ubranka w odpowiednim rozmiarze. Ważne, aby znalazły się tam wszystkie potrzebne rzeczy na daną pogodę. Obowiązkowo należy zaopatrzyć się w body, bluzeczkę, spodenki, skarpetki i czapeczkę. W zależności od pogody wiosną przyda się również sweterek, natomiast zimą należy przygotować jednoczęściowy kombinezon. Dla zachowania komfortu termicznego dziecka warto również zaopatrzyć wyprawkę w kocyk. 

Nosidełko 

Jest konieczne do opuszczenia z dzieckiem szpitala. Jest to ponadto jedyny sposób na przetransportowanie dziecka samochodem. Powinno być ono przede wszystkim solidnie wykonane. Warto również przed porodem wypróbować w jaki sposób się je montuje w samochodzie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*