Lajfstajl

Co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli poszukujesz pracy i zostałeś właśnie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, to zapewne w Twojej głowie pojawia się mnóstwo pytań. Szczególnie, jeśli nie masz jeszcze dużego doświadczenia w tej kwestii, zastanawiasz się, w co się ubrać, jak się przygotować, co zrobić, aby wypaść jak najlepiej. Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na efekt rozmowy kwalifikacyjnej.

Zrób dobre pierwsze wrażenie

Pamiętaj o stosownym ubiorze. Bez względu na to, na jakie stanowisko aplikujesz, warto ubrać się szykownie i schludnie. Najlepiej wybrać garnitur lub koszulę w stonowanych kolorach. Powinieneś włożyć także eleganckie buty męskie. Liczne badania potwierdzają, że pracodawca często zwraca uwagę na obuwie. Pamiętaj, aby były czyste.

Nie ma chyba nic gorszego, jak pojawienie się na rozmowie o pracę w brudnych butach. Szczególnie panom zdarza się czasem o tym zapomnieć. Jeśli nie masz butów skórzanych, nie musisz ich kupować szczególnie na tę okazję. Równie dobrze sprawdzą się przykładowo botki zamszowe.

Bądź pewny siebie

Ubiór jest bardzo ważny, ale to nie wszystko. Spróbuj na rozmowie kwalifikacyjnej okazać pewność siebie. Mocny uścisk dłoni, konkretne odpowiedzi na pytania, a nade wszystko szczerość! Nikt z nas nie jest wszystkowiedzący. Masz prawo przyznać się, że czegoś nie wiesz.

Pracodawcy na rozmowach o pracę bardzo cenią sobie prawdomówność. Zrelaksuj się. Przecież od tej rozmowy nie zależy całe Twoje życie. Nawet jeśli nie otrzymasz tej pracy, zawsze będzie to dla Ciebie nowe doświadczenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*