Lajfstajl

Czym charakteryzują się wnętrza w stylu loft?

Czym charakteryzują się wnętrza w stylu loft?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wnętrza urządzane w stylu loftowym to ostatni krzyk mody wykorzystywany nie tylko w projektach domów i mieszkań, ale też obiektów takich jak restauracje, kluby, a nawet galerie sztuki lub inne miejsca związane z kulturą. Pochodzący z Ameryki sposób aranżacyjny, przyjął się w Polsce bardzo dobrze. Współcześni celebryci chętnie chwalą się swoimi wnętrzami urządzonymi właśnie zgodnie z wyznacznikami mody, jaką reprezentują lofty. Czym zatem charakteryzuje się ten styl? Jak go łatwo rozpoznać?

Metal, drewno i surowość

Chcąc opisać najważniejsze punkty, za pomocą których można określić loftowe pomieszczenia, można się posłużyć triadą tychże słów metal, drewno i surowość. Wystarczy zerknąć w poniższy link https://www.artegaleriamebli.pl/166-meble-loft, by przekonać się, że właśnie tak jest w rzeczywistości. Projektanci, wykonując aranżację, biorą jeszcze pod uwagę dwa ważne kolory i ich odcienie: szary oraz brązowy. Teraz mamy już prawie wszystko.

Aby dopełnić całości, warto pamiętać, że w tym wypadku dobrze jest uwypuklić takie elementy, które podkreślają surowy charakter wnętrza, czyli ściany z cegły, metalowe rury albo kaloryfery. W tym podejściu nie zasłania się technicznych ani budowlanych aspektów obiektów, pozostawiając je na wierzchu. Zatem rury ani kaloryfery nie są zabudowywane. Minimalizm nie przewiduje tutaj również nadmiernej ilości ozdób, które ograniczają się raczej do charakterystycznych lamp, zwisających z sufitu. Meble, takie jak szafki rtv loft są konstrukcyjnie proste i zbudowane z drewna lub metalu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*