Zdrowe ciało

Spływy kajakowe – jakie mają korzyści zdrowotne?

Spływy kajakowe – jakie mają korzyści zdrowotne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kajakarstwo to piękny sposób na cieszenie się wspaniałą przyrodą. Jest to również fantastyczne ćwiczenie, które może pomóc Ci uzyskać formę i zachować zdrowie. Kajakarstwo to sport, który może być uprawiany przez osoby w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności.

Niezależnie od tego, czy wiosłujesz po spokojnych wodach, czy walczysz z silnymi prądami, kajakarstwo może zaoferować wiele korzyści dla twojego zdrowia i poziomu sprawności. Poprawisz swoją siłę, wytrzymałość i zdrowie sercowo-naczyniowe, jednocześnie ciesząc się pięknem natury.

Oto kilka sposobów, w jakie kajakarstwo może poprawić Twoje zdrowie:

Spalanie kalorii 

Kajakarstwo spala od 400-600 kalorii na godzinę w zależności od wagi osoby i rodzaju używanego wiosła. To może nie brzmieć jak dużo w porównaniu do innych działań, takich jak jazda na rowerze lub bieganie, ale kajakarstwo może spalić więcej kalorii niż pływanie, ponieważ używasz więcej mięśni naraz (ramiona, nogi i rdzeń).

Poprawa siły 

Regularnie wiosłowanie szybko poprawi siłę górnych partii ciała, a także poprawi stabilność rdzenia, co pomaga zapobiegać bólowi pleców od siedzenia przy biurkach przez cały dzień!

Poprawa równowagi

Kajakarstwo wymaga równoważenia łodzi z każdym pociągnięciem, więc praktykowanie tego regularnie pomoże poprawić ogólną równowagę w innych dziedzinach życia.

Jeśli chcesz spróbować swoich umiejętności, to sprawdź stronę internetową: https://kajakidunajcem.pl/oferty/splyw-popradem/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*